poniedziałek, 9 grudnia, 2024
Strona głównaAktualnościRolnicy „zaorali” Słowaków

Autor

Rolnicy „zaorali” Słowaków

Wielu myśliwych myśli, że naszym problemem są wyłącznie antyłowieckie organizacje. Tymczasem równie niebezpieczni są rolnicy, którzy w odróżnieniu do „zielonych” żądają wybicia zwierzyny!

Najnowsza „słowacka” propozycja ma na celu „rozwiązanie” problemu szkód łowieckich. Rolnicy samodzielnie mają oszacować szkodę, a myśliwi wypłacić im kwotę, którą sobie wyliczą…

Slovenská poľovnícka komora (SPK) wydała oświadczenie, w którym wprost napisali, że taki przepis spowoduje rozwiązanie większości umów dzierżawnych. „Żaden myśliwy nie zaryzykuje swojego majątku, aby móc korzystać z prawa do polowania!”

Reklama

Brak wskazania przez ustawodawcę metodyki szacowania przy jednoczesnej możliwości obciążania myśliwych za wszystkie szkody zarówno te, które czynią gatunki chronione oraz np. susze wywołał oburzenie w całym środowisku słowackich łowców.

Przeciwko myśliwym wystąpili właściciele winnic, którzy uważają, że należy wystrzelać wszystkie dzikie zwierzęta. Dziki, sarny i szpaki też, a jeśli myśliwi nie potrafią ochronić ich upraw, to mają zapłacić wszystkie szkody.

Reklama

Nasz związek jest okupowany przez partyjnych nominatów, którzy na kolanach wykonują polecenia polityków obozu rządzącego. Wszyscy to widzimy i coraz częściej można spotkać się z opiniami, aby rozwiązać PZŁ.

Mam głęboką nadzieję, że Słowakom uda się zatrzymać szkodliwą pseudo reformę. Nikt nie nie ma wątpliwości, że rozwiązywanie problemów wokół łowiectwa nie jest proste. Zbudowanie odpowiedniej argumentacji, jej prezentacja i budowanie parlamentarnej koalicji jest możliwe wyłącznie w wykonaniu silnego i samorządnego związku łowieckiego!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zostań bohaterem!

Przeciwnicy polowania manipulują i zbierają kasę. Lekceważymy ekofikołków uważając ich, za pryszczatych, brodatych i słabokumatych, Nic z tych rzeczy. To dobrze zorganizowany biznes!

Unia Europejska będzie redukować wi...

W Strasburgu odbyło się 44 posiedzenie stałego komitetu Konwencji Berneńskiej. Na wniosek Unii Europejskiej obniżono status ochrony wilków. To kolejny krok, aby w przyszłości aktywnie zarządzać tym gatunkiem.

Kontrola polowań

We Francji corocznie w czasie polowań zbiorowych dochodzi do ponad 100 wypadków, dlatego „straż łowiecka” od czterech lat prowadzi tam akcję kontroli myśliwych.

NRŁ stawia wnyki

Rozwiązaniem naszych związkowych problemów, może być uchwalenie przez Krajowy Zjazd Delegatów nowego Statutu Polskiego Związku Łowieckiego.

Myśliwi tym razem wygrali

Zwyciężył zdrowy rozsądek. Myśliwi przebywający na terenach podmokłych NIE mogą być karani za posiadanie amunicji ołowianej.

Polowanie dla bogaczy

Czy NRŁ pod przewodnictwem Marcina Możdżonka zmienia model łowiectwa? Członkowie rady podnoszą składkę nie oglądając się na emerytów, ale również młodzież, którą mieliśmy przyciągać do polowania...