Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Przywracanie normalności | WildMen

WildMen

Fot Shutterstock

Przywracanie normalności

Wielu myśliwych swoją przygodę z polowaniem rozpoczynało pod okiem ojca. W wielu europejskich krajach takie postępowanie zostało uregulowane i jest w pełni legalne.

Reklama

We Francji każda osoba powyżej 15 roku życia, jeśli chce poznać świat łowiectwa jeszcze przed zdobyciem uprawnień może pod okiem innego myśliwego legalnie polować. Zostało to jasno określone w tamtejszym prawie łowieckim.

Reklama

Polowanie w realu

Polowanie w towarzystwie matki, ojca, czy kolegi, to całkowite zanurzenie się w świat łowiectwa, które pozwala przyszłym myśliwym zasmakować przygody i zapoznać się i zasadami bezpieczeństwa pod czujnym okiem swojego mentora. To idealny sposób do podzielenia się wiedzą oraz pasją.

We Francji „polowanie w towarzystwie” jest całkowicie bezpłatne i nie ma żadnych ograniczeń. Przyszły łowca może uczestniczyć w polowaniu indywidualnym oraz zbiorowym. Używać broni kulowej i śrutowej, a także polować z ptakami drapieżnymi…

Reklama

Ojciec chrzestny

Zawsze w takich przypadkach używa się tylko jednej broni „ojca chrzestnego” na dwie osoby, ale to nie jedyny warunek. Adept musi również zaliczyć szkolenie, które jest przeprowadzane przez federację łowiecką.

Kurs składa się z trzech prostych ćwiczeń, które skupiają się na bezpieczeństwie. Przyszły myśliwy przechodzi przez „tor polowań” gdzie oddaje kilka strzałów, jest przeszkolony w kwestii ustawienia się na linii podczas polowania zbiorowego i zasad bezpieczeństwa podczas polowania indywidualnego.

Reklama

Roczny staż łowiecki

Po ukończeniu szkolenia otrzymuje certyfikat. To pozwala mu złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na polowanie w towarzystwie, które jest ważne tylko przez okres jednego roku od jego wydania i nie można go odnowić!

Myśliwy, który bierze pod swoją opiekę adepta musi mieć, co najmniej pięcioletni staż łowiecki, wykupione ubezpieczenie OC oraz też przejść specjalne szkolenie w zakresie „odpowiedzialności przewodnika” – jest ważne przez okres 10 lat…

Reklama

Egzamin łowiecki

W ten prosty sposób ojciec może zabrać legalnie na polowanie swojego syna i dać mu do ręki swoją broń. We Francji wielu przyszłych myśliwych pod czujnym okiem doświadczonych mentorów poznaje łowiectwo, co wzmacnia więzi międzypokoleniowe, utrwala nasze tradycje, ale również jest prawdziwym stażem łowieckim, który przygotowuje do egzaminu.

Całkowite zniesienie zakazu zabierania dzieci na polowania – wprowadzonego przez „zjednoczoną prawic” w 2018 roku – w naszym parlamencie będzie bardzo trudnym zadaniem, ale w trakcie zapowiadanej nowelizacji ustawy łowieckiej być może uda się przekonać posłów i senatorów do wprowadzenia przepisów, które zezwolą na praktyczny staż łowiecki…

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów