czwartek, 3 kwietnia, 2025
Strona głównaPolowanieMyśliwi we Francji przeżyli wstrząs

Autor

Myśliwi we Francji przeżyli wstrząs

Przeciwnicy polowań zabili siedem psów myśliwskich podczas polowania na dziki.

Wśród myśliwych z Ardèche panuje konsternacja po wydarzeniach, które miały miejsce w sobotę 16 grudnia. Tego dnia myśliwi zorganizowali polowanie zbiorowe na dziki w sąsiedniej miejscowości Arcens.

Siedem psów należących do dwóch myśliwych znalazło dziki i opuściło ich obwód łowiecki. Wkrczając tym samym na ziemię spadkobierców ruchu hippisowskiego z lat siedemdziesiątych „Longo Mai”.

W przeszłości pomiędzy myśliwymi, a społecznością pojawiły się już konflikty w stosunkach. Grożono łowcom, że kiedy ich psy przekroczą granicę posiadłości, to już ich nie zobaczą.

Reklama

Psy przekroczyły niewidzialną granicę posiadłości „Longo Mai” i rzekomo zaczęły atakować świnie hodowane przez pacyfistów. Kiedy przewodnicy psów docierali na miejsce przyszłej tragedii, aby odwołać swoje psy, usłyszeli od 15 do 20 strzałów.

Odkryć scenę grozy. Ciała ich siedmiu psów leżały na ziemi. Zostały rozstrzelane, a członkowie społeczności byli zajęci zdejmowaniem obroży GPS.

Reklama

Pomimo gniewu Boris i Benoît, dwaj młodzi myśliwi, nie zachowywali się agresywnie i odzyskali ciała swoich psów. Złożyli doniesienie do żandarmerii, a prokuratura Privas wszczęła śledztwo.

To kolejny przykład agresji i nienawiści, jaka panuje w kręgach antyłowieckich. W wielu komentarzach myśliwi we Francji zastanawiają się kiedy zostanie przekroczona ostatnia granica…

Społeczność „Longo Maï”

Została założona w 1973 roku w Limans, przez grupę młodych Szwajcarów, Niemców i Austriaków o tendencjach pacyfistycznych, Dając tym samym początek nowej modzie w Europie.

Kolektyw stał się ogromnym „przedsiębiorstwem” rolniczym i rozszerzył swoją działalność na około dziesięć innych lokalizacji nie tylko we Francji. Posiadłość w Ardèche powstała w połowie lat 70. Jej członkowie są oderwani od dzisiejszej rzeczywistości. Funkcjonowanie tych gmin opiera się na samowystarczalności, życiu wspólnotowym, produkcji rzemieślniczej i rolnej…

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Fakty i mity o dzikach

Nie możemy zahamować trwającego od kilku dziesięcioleci wzrostu populacji dzików, ponieważ zarządzając tym gatunkiem opieramy się mitach.

Podsumowanie sezonu łowieckiego

Statystki łowieckie nie pozostawiają żadnej wątpliwość, z jakiego powodu organizacje antyłowieckie bronią wilka i sprzeciwiają się zwalczaniu afrykańskiego pomoru.

Powrót do jaskini

Przeciwnicy polowań i pacyfiści wpadli do przerębli. Nawet politycy lewicy z entuzjazmem opowiadają o nauce strzelania.

Skuteczne budowanie wizerunku

Wzorem do naśladowania dla wszystkich organizacji łowieckich powinna być Francuska Federacja Łowiecka, która zaprezentowała swój najnowszy spot reklamowy.

Milion euro za polowanie

Polowanie w zachodniej Europie jest towarem sprzedawanym na aukcjach. Komercja w takim wydaniu jest najgorszym rozwiązaniem dla przyrody!

Bezprawne testowanie myśliwych

Prezes NRŁ Marcin Możdżonek forsuje wprowadzenie corocznego egzaminu strzeleckiego dla wszystkich myśliwych. Uchwalenie takiej regulacji byłoby całkowicie bezprawne.