czwartek, 21 listopada, 2024
Strona głównaNaturaWilcze rozporządzenie

Autor

Wilcze rozporządzenie

Brandenburgia granicząca z Polską to land, w którym bytuje najwięcej wilków. Władze wydają rocznie około dwóch milionów euro na zapobieganie szkodom. Finansują zakup i montaż ogrodzeń odstraszających wilki, płacą za modernizację i konserwację istniejących oraz zwracają koszty nabycia i utrzymania psów stróżujących, a w razie ataku wypłacane są również odszkodowania dla hodowców.

Reklama

Nikt nie ukrywa, że życie razem z wilkiem jest wyzwaniem dla całego społeczeństwa. Niemcy chcą chronić bioróżnorodność, ale wdrażają prawo, które będzie umożliwiało hodowlę inwentarza żywego.

Nowe rozporządzenie będzie regulować postępowanie z wilkami, które straciły naturalny strach przed ludźmi, lub które nauczyły się pokonywać zabezpieczenia jakie mają chronić zwierzęta gospodarskie. Usuwanie wilków będzie możliwe pod warunkiem potwierdzenia dwóch ataków w ciągu czterech tygodni.

Reklama
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.

Lasy społeczne – co się kryje...

Wygląda na to, że przy biernej postawie leśników, Dorożała i reszta naszej zielonej bolszewi, pod pięknie brzmiącym hasłem „przywracamy lasy społeczeństwu”, zamierza zniszczyć polskie lasy.

„Ożywić Pola” – szkoła w natu...

Fundamentem akceptacji dla łowiectwa jest edukacja dzieci i młodzieży, co doskonale rozumieją Brytyjczycy…

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.