Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
więzienie dla rolnika za złapanie i zabicie kota | WildMen

WildMen

więzienie dla rolnika za złapanie i zabicie kota

Hiszpański sąd skazał mieszkańca Fuente de Cantos na 14 miesięcy bezwzględnego więzienia za zabicie bezpańskiego kota.

Reklama

Przestępstwo miało miejsce 21 kwietnia 2019 roku. Mężczyzna chciał się pozbyć bezdomnego kota, który odwiedzał jego gospodarstwo. Wyłożył pułapkę, w którą złapał kota.

Reklama

Zaskoczyli oskarżonego

60-letni mężczyzna nie był karany. Miał świadomość, że postępuje wbrew prawu. Dokładny moment, w którym jego pułapka spełniła swoją funkcję, nie jest znany.

Wiadomo, że około godziny 11:00, funkcjonariusze Gwardii Cywilnej zaskoczyli oskarżonego, gdy ten zakopywał kota w gaju oliwnym w pobliżu swojego gospodarstwa. W jego gospodarstwie łącznie znaleźli 48 pułapek do chwytania ptaków – dawniej stosowanych w Hiszpanii – obecnie zabronionych.

Reklama

Dodatkowa kara

Znaleźli też pułapkę, w którą złapano kota. Były w niej resztki sierści zabitego kota, co potwierdziły ekspertyzy biologiczne przeprowadzone przez śledczych.

W konsekwencji oskarżony usłyszał wyrok skazujący go na 14 miesięcy więzienia. Został również pozbawiony prawa wykonywania zawodu, handlu zwierzętami, a także ich posiadania.

Reklama

Sąd zgłosi tę karę do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która wszczęła postępowanie w sprawie sankcji administracyjnych. Oskarżony będzie musiał zapłacić również wysoką karę pieniężną.

Koci problem

Nikt nie ma wątpliwości, że w przypadku świadomego znęcania się nad zwierzętami sądy powinny być bezwzględne. Nie można jednak udawać, że problem kotów nie istnieje. Wszyscy wiemy, że zabijają w skali roku – tylko w naszym kraju – 144 milionów ptaków!

Reklama

Mają znaczący wpływ na bioróżnorodność, ale tak jak w Hiszpanii nie wolno ich zabijać. To w czystej formie hipokryzja. Z jednej strony organizacje antyłowieckie żądają zakazania polowania na ptaki, a z drugiej chronią koty…

Problem można bardzo łatwo rozwiązać – wprowadzające obowiązek czipowania kotów i psów. Na właściciela, który pozostawia bez opieki swoje zwierze powinien być nakładany przez powiatowego lekarza weterynarii mandat w wysokości 10 tysięcy złotych. W ciągu kilku lat wszystkie bezpańskie psy i koty zostaną odławiane w pułapki żywołowne i uśpone przez służy weterynaryjne!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów