WildMen

Fot Shutterstock

Tabletka na żmiję

Statystycznie trzy miliony ludzi każdego roku zostaje ukąszonych przez jadowite węże, a ponad 100 tysięcy umiera!

W Europie największym problemem są żmije. Każdego roku mamy około 20 tysięcy przypadków ukąszeń, z czego 30 to przypadki śmiertelne. Zdecydowanie największym zagrożeniem są ukąszenia małych dzieci.

Ofiary ukąszeń węży potrzebują antytoksyny. Lekarstwo musi być podawane dożylnie w szpitalu, do którego muszą trafić ofiary jak najszybciej, co w wielu przypadkach nie jest prostym zadaniem. Dlatego Amerykanie opracowali antytoksynę w postaci tabletki, która może uratować życie wielu poszkodowanym, ponieważ neutralizuje ukąszenia różnych węży.

Sześć ośrodków badawczych w USA oraz sześć w Indiach oceni skuteczność specyfiku. Amerykanie będą badać, jak lek działa na ukąszenia jadowitych węży występujących w USA, a indyjscy badacze przyjrzą się ukąszeniom innych jadowitych węży.

Tego typu badania trwają wiele lat, więc wybierając się na polowanie lub wyprawę z rodziną na grzyby pamiętajmy, że najlepszym zabezpieczeniem są wysokie buty!

Pamiętajcie! W przypadku ukąszenia przez żmiję należy jak najszybciej ofiarę przetransportować do szpitala nie wolno nacinać miejsca i odsysać jadu!

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów