PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Shutterstock
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Tabletka na żmiję

Statystycznie trzy miliony ludzi każdego roku zostaje ukąszonych przez jadowite węże, a ponad 100 tysięcy umiera!

W Europie największym problemem są żmije. Każdego roku mamy około 20 tysięcy przypadków ukąszeń, z czego 30 to przypadki śmiertelne. Zdecydowanie największym zagrożeniem są ukąszenia małych dzieci.

Ofiary ukąszeń węży potrzebują antytoksyny. Lekarstwo musi być podawane dożylnie w szpitalu, do którego muszą trafić ofiary jak najszybciej, co w wielu przypadkach nie jest prostym zadaniem. Dlatego Amerykanie opracowali antytoksynę w postaci tabletki, która może uratować życie wielu poszkodowanym, ponieważ neutralizuje ukąszenia różnych węży.

Sześć ośrodków badawczych w USA oraz sześć w Indiach oceni skuteczność specyfiku. Amerykanie będą badać, jak lek działa na ukąszenia jadowitych węży występujących w USA, a indyjscy badacze przyjrzą się ukąszeniom innych jadowitych węży.

Tego typu badania trwają wiele lat, więc wybierając się na polowanie lub wyprawę z rodziną na grzyby pamiętajmy, że najlepszym zabezpieczeniem są wysokie buty!

Pamiętajcie! W przypadku ukąszenia przez żmiję należy jak najszybciej ofiarę przetransportować do szpitala nie wolno nacinać miejsca i odsysać jadu!

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów