piątek, 4 kwietnia, 2025

Autor

Sezon na wilka

Inwentaryzacja przeprowadzona w zeszłym roku wykazała 18 procentowy wzrost populacji wilków w Szwecji. W sumie w tym kraju żyje 465 wilków. W parlamencie toczyły się gorące dyskusje, ponieważ poprzedni rząd nie wykonywał decyzji z 2013 roku kiedy ustalono, że populacja wilka powinno wynosić maksymalnie 170-270 osobników.

Po wyborach – które wygrała prawica – zapowiadano, że limity odstrzału zostaną zmienione. Od 2 stycznia do 15 lutego w pięciu hrabstwach może zostać odstrzelonych 75 wilków. To historycznie największe licencjonowane polowanie.

W portalach myśliwskich pojawiają się informacje, że panują świetne warunki. W nocy spadło kilka centymetrów śniegu, co pozwoli zlokalizować watahy…

Reklama

Szwedzkie Stowarzyszenie Myśliwych ciężko pracowało, aby poprawić zarządzanie wilkami. Prezes związku cieszy się, że obietnice złożone w kampanii wyborczej są realizowane i populacja wilków zostanie ograniczona!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Działanie na szkodę myśliwych

Atakowanie Urszuli Pasławskiej i nazywanie skandalem przerwy w obradach komisji środowiska jest dowodem, że funkcja prezesa rady przerosła Marcina Możdżonka.

350 niedźwiedzi do odstrzału

Nasi sąsiedzi odstrzelą 350 niedźwiedzi i wprowadzają stan wyjątkowy po znalezieniu szczątków mężczyzny, którego zabił i zjadł niedźwiedź.

Ministra kontra Możdżonek

Mikołaj Dorożała na posiedzeniu podkomisji został sponiewierany przez Marcina Możdżonka. Paulina Hennig-Kloska zdjęła z boiska swojego podsekretarza i osobiście znokautowała prezesa NRŁ.

Niemy zjazd

XXV, a właściwie XXVI Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego za nami. Przez dwa dni ponad 260 delegatów siedziało w hotelu i generalnie milczało.

Krajowy Zjazd Delegatów

To miejsce na dyskusję na temat wyzwań, jakie stoją przed myśliwymi w XXI wieku oraz budowania strategii, która obroni łowiectwo.

Drugi termin – oszukiwanie de...

Znacie to powiedzenie - najpierw stwarzamy problem, a potem go bohatersko rozwiązujemy. Pasuje jak ulał do propozycji Naczelnej Rady Łowieckiej, która chce obniżyć kworum na Walnych Zgromadzeniach Kół.