PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Jak Wonderly
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Pokot roku

Ile dzikich zwierząt zjadają koty w ciągu roku? Właściciele tych zwierząt doskonale wiedzą, że ich pupile zabijają wszystko, co się rusza w promieniu 300 metrów od ich domu!

Koty to najsprawniejsi zabójcy. Ich główna ofiarą są gryzonie i ptaki. Pomimo udomowienia i stałego karmienia nie zatraciły instynktu i polują zawsze kiedy tylko nadarzy się okazja.

Obserwacja kotów w ciągu 24 godzin pokazuje, że jedzą one średnio około 16 małych posiłków dziennie. Częstotliwość tę zauważono zarówno w obserwacjach dzikich jak i domowych kotów, którym regularnie dostarczano jedzenie.

Przedstawiona fotografia wykonana przez Jaka Wonderly zdobyła w tym roku pierwszą nagrodę w konkursie BigPicture Natural World Photography Competition, którego celem jest inspirowanie do działań mających chronić przyrodę.

Obraz jest kompozycją ponad 200 zwierząt, które zostały zaatakowane przez koty domowe i przywiezione do WildCare (San Rafael, Kalifornia) i nie udało się ich uratować. Ciała były zbierane przez jeden rok kalendarzowy.

Fotografia amerykańskiego artysty powinna być impulsem do działania!

Jurorzy konkursu nagrodzili to dzieło, ponieważ doskonale ilustruje problem domowych kotów w Stanach Zjednoczonych, które zabijają w ciągu roku dwa miliardy samych ptaków. „Ochrona zaczyna się na naszym własnym podwórku od wyborów, których dokonujemy w odniesieniu do naszych zwierząt domowych. Mam nadzieję, że to zdjęcie zachęci do debaty na temat tego, jak nasze wybory wpływają na zwierzęta wokół nas ”- powiedział nagrodzony artysta.

Badania opublikowane w 2013 r. pokazały niszczycielski wpływ kotów na przyrodę w USA, ponieważ mogą odpowiadać za śmierć nawet 3,7 miliarda ptaków – każdego roku! Według tego badania każdy kot zabija od 4 do 18 ptaków, ale największym zagrożeniem są bezpańskie zwierzęta, których może żyć w Stanach Zjednoczonych nawet 80 milionów.

W naszym kraju żyje sześć milionów kotów, a naukowcy z SGGW szacują, że zabijają 144 milionów ptaków każdego roku!

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów