PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot. Wild Sheep Foundation
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Miliony na ochronę

Przeciwnicy polowania nie potrafią ogarnąć, że to pieniądze z polowania finansują ochronę przyrody!

W zeszłym tygodniu przeciwnicy polowań skoncentrowali swoją uwagę na fanpage „Safari Poland”, który prowadzi nasz kolega i autor tekstów na portalu WildMen. Paweł Kardasz był zmuszony ukryć swój profil, ponieważ nie nadążał usuwać obraźliwych wpisów.

Ekoterroryści mają jeden cel. Najpierw zakazać polowania, a potem jedzenia mięsa. Karmią się utopijną wizją świata, w którym zwierzęta mają takie same prawa jak ludzie. Odrzucają wszystkie argumenty i za wszelką cenę chcą wywołać negatywne emocje siejąc agresję i nienawiść.

Tymczasem polowania na egzotyczne i bardzo rzadkie gatunki to często jedyne źródło finansowania ich ochrony. Tak dzieje się w Afryce, ale również na innych kontynentach. Doskonałym przykładem jest amerykańska fundacja Wild Sheep Foundation (WSF), która została założona w 1977 roku przez myśliwych i miłośników dzikich owiec.

Dzisiaj zrzesza ponad 8500 członków, a jej głównym celem jest ochrona siedlisk, w których żyją dzikie owce. W czasie swojej działalności fundacja wydała ponad 135 milionów dolarów na różnego rodzaju projekty edukacyjne i ochronne w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Największym sukcesem fundacji jest znaczący wzrost populacji owcy kanadyjskiej (bighorn sheep). W latach 1950 – 1960 szacowno, że pozostało w stanie wolnym tylko 25 tysięcy tych owiec, ale dzięki działaniom ochronnym jest ich dzisiaj 85 tysięcy i jest to zasługa myśliwych!

Głównym źródłem finansowania są licytacje. Myśliwi na aukcjach kupują specjalne licencje, które przekazywane są fundacji przez rządowe agencje i władze stanowe. Uroczystość tradycyjnie ma miejsce podczas corocznego kongresu, jednak pandemia uniemożliwiła takie spotkanie w tym roku.

Z tego powodu zorganizowano internetową aukcję, która przyniosła rekordową sumę 4,5 mln dolarów, czyli Wild Sheep Foundation będzie mogło dalej finansować swoje programy!

Pamiętajcie! Zrównoważone łowiectwo zdaniem większości naukowców to jedno z ważniejszych narzędzi ochrony, a przeciwnicy polowania próbują to ukryć! Jako myśliwi nie możemy się zniżać do poziomu ekoterrorystów, ale musimy z nimi walczyć i „zabić” ich twardymi argumentami – dlatego koniecznie udostępnijcie ten tekst swoim znajomym!

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów