Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Drapieżniki - zostały otrute! | WildMen

WildMen

Drapieżniki – zostały otrute!

W Bawarii policja przeprowadziła szeroko zakrojone poszukiwania - po tym jak znaleziono kilka martwych ptaków drapieżnych!
Reklama

Policja utworzyła specjalny zespół dochodzeniowy. Wszystkie doniesienia są  sprawdzone, a martwe ptaki drapieżne zostają badane. Jak dotąd tylko w jednym przypadku potwierdzono zatrucie preparatem zawierającym karbofuran.

Reklama

To środek do zwalczania owadów o szerokim spektrum działania. Był stosowany do ochrony buraków i ziemniaków, kukurydzy i roślin ozdobnych uprawianych w szklarniach.

Wiadomo, że karbofuran jest wyjątkowo toksyczny dla ptaków. Szczególnie w ziarnistej postaci, które ptaki zjadały myląc je z nasionami. W tej formie został zakazany w 1991 roku. Płynna wersja pestycydu jest mniej niebezpieczna dla ptaków, ponieważ wyklucza przypadkowe spożycie, ale…

Reklama

Był jednak nielegalnie używany do celowego zatruwania dzikich zwierząt. Potwierdzono przypadki w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. W Kenii rolnicy cały czas używają go do zabijania lwów oraz innych drapieżników. W 2007 roku Unia Europejska cofnęła wszystkie zezwolenia na środki ochrony roślin zawierające tą substancję.

Skoordynowane patrole w Bawarii mają zadanie odszukać zatrute przynęty oraz martwe ptaki. W tym celu wykorzystano również policyjne drony!

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów