sobota, 19 lipca, 2025
Strona głównaNaturaDąb oczami myśliwego

Autor

Dąb oczami myśliwego

Film jest obecnie wyświetlany w francuskich kinach i bez wątpienia to doskonały pomysł na edukację społeczeństwa. Daje możliwość zanurzenia się w zmysłowym i poetyckim świecie króla drzew i odkrycia bioróżnorodności jaką generuje. Zwierzęta, duże i małe, owady, ptaki i ssaki, to bohaterowie dzięki którym zrozumiemy, jak ważne jest to drzewo.

Projekt trwał pięć lat, a kamery dokumentowały przyrodę wokół dębu przez półtora roku. Wstrząsające, to słowo najlepiej pasujące do tego filmu. Żadnych lektorów i podprogowych wiadomości. Widz pogrążony jest w dźwiękach natury. Pięknych i prostych.

„350 godzin zdjęć nakręconych w ciągu czternastu miesięcy i ponad 1000 zmontowanych ujęć, zwierzęta to nie urodzeni aktorzy, trzeba mieć nadzieję, czekać, czekać na odpowiedni moment i ujęcie, aby pokazać widzom, że drzewa rosną każdego dnia.” Michel Seydoux pasjonuje się przyrodą, ale także polowaniem od prawie sześćdziesięciu lat. Lubi polowanie, choć dziś… Oglądanie zwierząt sprawia mu tyle samo frajdy, co podnoszenie broni do ramienia. Bardzo tęskni za dawnymi polowaniami na kuropatwy…

Reklama

Autor twierdzi, że musimy przejąć inicjatywę. Społeczeństwo przestało rozumieć nas myśliwych i przyrodę!

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Konfliktowe niedźwiedzie

Seria ataków niedźwiedzi w Japonii. Zaginął myśliwy - rząd ogłasza stan wyjątkowy.

Niedźwiedzie do Zakopanego

Wszyscy krytykują podsekretarza Dorożałę za idiotyczny pomysł przenoszenia bieszczadzkich niedźwiedzi do Zakopanego.

Wilki w parlamencie

Czwarty raz problem wilków była tematem, nad którym debatowała sejmowa komisja środowiska. Obrońcy wilków byli doskonale przygotowani, a myśliwi zostali popisowo „rozstrzelani”.

36 000 wypadków drogowych

W 2024 roku sarny i dziki były przyczyną ponad 36 000 wypadków drogowych, w których zginęło 8 osób, a 549 zostało rannych.

Trzy misie do zabicia

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wykonuje ruchy pozorne. Zezwolenie na zabicie konfliktowych osobników zostało obwarowane formalnościami, które uniemożliwiają eliminację niedźwiedzi.

Macron redukuje wilki

Prezydent Francji nie ma żadnych wątpliwości. „Należy uniemożliwić wilkom kolonizację obszarów, na których są pasterze.”