czwartek, 21 listopada, 2024
Strona głównaNaturaDąb oczami myśliwego

Autor

Dąb oczami myśliwego

Film jest obecnie wyświetlany w francuskich kinach i bez wątpienia to doskonały pomysł na edukację społeczeństwa. Daje możliwość zanurzenia się w zmysłowym i poetyckim świecie króla drzew i odkrycia bioróżnorodności jaką generuje. Zwierzęta, duże i małe, owady, ptaki i ssaki, to bohaterowie dzięki którym zrozumiemy, jak ważne jest to drzewo.

Projekt trwał pięć lat, a kamery dokumentowały przyrodę wokół dębu przez półtora roku. Wstrząsające, to słowo najlepiej pasujące do tego filmu. Żadnych lektorów i podprogowych wiadomości. Widz pogrążony jest w dźwiękach natury. Pięknych i prostych.

„350 godzin zdjęć nakręconych w ciągu czternastu miesięcy i ponad 1000 zmontowanych ujęć, zwierzęta to nie urodzeni aktorzy, trzeba mieć nadzieję, czekać, czekać na odpowiedni moment i ujęcie, aby pokazać widzom, że drzewa rosną każdego dnia.” Michel Seydoux pasjonuje się przyrodą, ale także polowaniem od prawie sześćdziesięciu lat. Lubi polowanie, choć dziś… Oglądanie zwierząt sprawia mu tyle samo frajdy, co podnoszenie broni do ramienia. Bardzo tęskni za dawnymi polowaniami na kuropatwy…

Reklama

Autor twierdzi, że musimy przejąć inicjatywę. Społeczeństwo przestało rozumieć nas myśliwych i przyrodę!

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.

Lasy społeczne – co się kryje...

Wygląda na to, że przy biernej postawie leśników, Dorożała i reszta naszej zielonej bolszewi, pod pięknie brzmiącym hasłem „przywracamy lasy społeczeństwu”, zamierza zniszczyć polskie lasy.

„Ożywić Pola” – szkoła w natu...

Fundamentem akceptacji dla łowiectwa jest edukacja dzieci i młodzieży, co doskonale rozumieją Brytyjczycy…

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.