Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
1000 euro nagrody dla myśliwego - za głowę wilka | WildMen

WildMen

Fot Shutterstock

1000 euro nagrody dla myśliwego – za głowę wilka

Na 100 terenach łowieckich we Wschodnim Tyrolu można odstrzelić cztery wilki, które atakują zwierzęta gospodarskie.

Reklama

Hodowla owiec i wypas są niezwykle ważne dla rolnictwa Wschodniego Tyrolu. Jedenaście zabitych i około 30 zaginionych owiec na górskich pastwiskach w ciągu jednego weekendu było kroplą, która przelała czarę goryczy. W sumie władze wydały zgodę na odstrzał czterech wilków. Ostatnie rozporządzenie weszło w życie 31 maja i będzie obowiązywać przez osiem tygodni.

Reklama

Dzięki nowemu zarządzeniu zwiększono również obszar, na którym można odstrzelić wilki. W czerwcu i lipcu można usunąć problematyczne osobniki na 100 ze 155 obszarów łowieckich we Wschodnim Tyrolu.

Wypas owiec jest niezwykle ważny w tej części Austrii. Około 17 000 owiec pasie się tam każdego lata na 117 alpejskich pastwiskach. Ich hodowla jest ważnym elementem dla alpejskiego rolnictwa, ale również ma pozytywny wpływ na bioróżnorodność.

Reklama

W Austrii obecnie obowiązują obecnie cztery rozporządzenia dotyczące redukcji wilków, trzy we Wschodnim Tyrolu i jedno w Ötztal. Obecność osobników atakujących zwierzęta gospodarskie zostało kilkakrotnie potwierdzone wynikami testów genetycznych.

Rolnicy z Prägraten i St. Andrä jednogłośnie zdecydowali o przyznaniu premii w wysokości 1000 euro za odstrzelenie wilka. Obawiają się głównie o bezpieczeństwo swoich dzieci…

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów