WildMen

quali sono gli effetti collaterali di amoxicillina nei cani €17.47
Fot. Anna Derleta.

Tryumf whippeta

W lutym odbyła się już XXIV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Katowice 2020. Zaprezentowano na niej 2322 rasowych czworonogów. Rywalizacja była zacięta, a międzynarodowa grupa arbitrów wymagająca.

Wystawa odbyła się w nowoczesnej hali Centrum Targowo-Konferencyjnego EXPO SILESIA w Sosnowcu, w której od kilku lat odbywają się również kwietniowe targi łowieckie EXPO HUNTING. Cieszyła się wielką popularnością, a ilość zwiedzających, wystawców, gości i sympatyków przekroczyła 5000 osób.

W 220 rasach uznanych przez Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI), której Związek Kynologiczny w Polsce jest członkiem od 1938 roku, przyznano 325 wniosków CACIB (na międzynarodowego championa piękności), 203 rezerwowe CACIB-y, 661 wniosków CWC (na Championa Polski), 217 Zwycięstw Młodzieży i 34 Zwycięstwa Weteranów.

Swoją międzynarodową premierę miała nowa w Polsce rasa wyżłów francuskich typu pirenejskiego, które oceniał sędzia z kraju ich pochodzenia – Francuz Jean-Jacques Dupas, przyznając zwycięstwo rasy suce JACQUELINE Loyal Point. Organizatorzy nie zapomnieli również o promocji kolejnej polskiej rasy psów – polskich spanieli myśliwskich – których stoisko odwiedzić można było podczas wystawy, a w niedzielę, przed konkurencjami finałowymi odbył się specjalny pokaz, komentowany w języku polskim i angielskim.

Cieszy nas bardzo, że spośród czterech miejsc w finale Best in Show, pierwsze trzy przypadły psom ras myśliwskich. Na wielkiego zwycięzcę sędzia Dusan Paunovic z Serbii wskazał przepiękną sukę rasy whippet, uprzednio wybraną spośród 55 konkurentów przez hodowcę i specjalistę rasy z Portugaliii Paulo Coelho – Tylko Ty ROOK, wł. Anny Kocięckiej-Skowrońskiej.

Tuż za nią, na lokacie drugiej stanął springer spaniel angielski Sieger’s WALK ON THE WILD SIDE wł. Dominiki Wiśniewskiej i Natalii Górskiej, trzeci był przedstawiciel terierów – dziarski cairn HASHTAG Devil’s Line wł. Doroty Rokity, a na czwartym miejscu podium uplasował się krzepki, fantastycznie umięśniony bullmastiff CANEGUARDIANO WONDERBOY FOR FULLHOUSE wł. Agaty Bis.

Portal Wildmen objął imprezę patronatem medialnym, zapraszamy do obejrzenia fotogalerii, autorką zdjęć jest Anna Derleta.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów