WildMen

Fot. Jarosław Wojciech Klyta

Zmiana prawa – młodzież będzie polować

Węgierski rząd znacząco znowelizował swoje przepisy łowieckie, czym zapoczątkował nową erę dla młodzieży i polowania.
Reklama

Zmiany obowiązują od 13 czerwca 2023 roku. Osoby od 16 roku życia mogą teraz polować na Węgrzech, o ile spełniają niezbędne warunki wstępne – czyli muszą zdać standardowy egzamin łowiecki.

Reklama

Nowe przepisy stanowią, że młodzież może polować na zwierzynę grubą tylko z łuku, co wynika z bezpieczeństwa, ale również ma sprzyjać zdobyciu niezbędnej łowieckiej wiedzy. Młodemu myśliwemu w tych łowach musi jednak towarzyszyć pełnoletnia osoba, który ma, co najmniej pięcioletnie doświadczenie.

W przypadku polowań na zwierzynę drobną przepisy zezwalają na użycie broni śrutowej oraz broni w kalibrze 0,22, ale również w tym przypadku musi młodemu myśliwemu towarzyszyć doświadczony łowca.

Reklama

Po odpowiednim przeszkoleniu i zdaniu stosownego egzaminu, młodzi myśliwi będą mogli również polować z sokołami. Poszerzając w ten sposób swoją wiedzę o łowiectwie.

Węgierski rząd przewiduje, że zmienione przepisy zachęcą do udziału w polowaniach młodzież. Politycy chcą zainspirować kolejne pokolenia do krzewienia łowieckich tradycji, stawiając szczególny nacisk na bezpieczeństwo i etykę.

Reklama

Takie podejście podkreśla zaangażowanie Węgier w równoważenie tradycji z nowoczesną technologią, która zaczyna dominować w naszym środowisku. Przyciąganie młodzieży do łowiectwa jest sposobem zachowania naszych tradycji i kultury dla przyszłych pokoleń.

Doskonale wiedzą o tym przeciwnicy polowania, którzy dążą do zakazania zabijania i hodowania zwierząt. Jak widać można przeciwdziałać tej propagandzie czerpiąc pozytywne przykłady od Węgrów.

Reklama

Niestety „zjednoczona prawica” – która ma pełną władzę w naszym kraju – w kwestii łowiectwa prowadzi całkowicie odmienną politykę. Jesteśmy jedynym krajem na świecie, który zabronił dzieciom i młodzieży towarzyszenia w polowaniu!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów