WildMen

Jozef Brandt-"Polowanie na lisa"

Hubertowskie życzenia

W ten szczególny dzień życzę wszystkim Koleżankom i Kolegom, aby mogli w przyszłości czerpać satysfakcję z etycznego polowania.

Reklama

Wszystkie nasze działania mają jeden cel. Chcemy mieć gdzie, czym i na co polować. Jadąc na hubertowskie łowy doskonale widzimy czarne chmury, jakie zbierają się nad łowiectwem. Czy mamy świadomość, że musimy oddać część naszych praw i zbudować nową strategię?

Reklama

Zarządzanie w XXI wieku polowaniami i zwierzyną łowną musi być etyczne oraz zrównoważone. To wbrew pozorom wielkie wyzwanie, ponieważ wymaga od naszego środowiska więcej umiejętności i odpowiedzialności!

Prawo wymaga od nas zdania egzaminu łowieckiego, który tak na prawdę jest tylko pierwszym krokiem. Nie ma żadnego znaczenia jak dużo będziemy chcieli wtłoczyć wiadomości w głowy przyszłych myśliwych, ponieważ większość wiedzy i umiejętności każdy z nas zdobywa polując.

Reklama

Ostatnie dziesięciolecie udowodniło nam, że musimy walczyć o społeczną akceptację dla łowiectwa. A wygramy ten bój, jeśli będziemy tworzyć silną organizację, która zdoła inicjować skuteczne działania promujące i organizować cały proces edukacji.

Etyka i odpowiedzialność są kwestiami, które bacznie obserwuje społeczeństwo. Postrzeganie łowiectwa podlega jednak ciągłym zmianom. To, co było akceptowalne jeszcze dziesięć lat temu, dzisiaj może być uznawane za okrutne znęcanie się nad zwierzętami…

Reklama

Parlament w każdej chwili ma prawo zakazać „nieetycznych” metod polowania. Z dnia na dzień nasze tradycje i kultura przejdą do historii…

Etyczne polowanie często definiujemy, jako przestrzeganie prawa. Osoby, które go nie przestrzegają określamy mianem przestępców. Jednak nie wszystko, co jest legalne jest etyczne!

Reklama

Musimy przejąć inicjatywę w określaniu, co należy rozumieć pod pojęciem „etycznego” polowania. Jeśli tego nie zdołamy zrobić wyręczą nas przeciwnicy łowiectwa.

Kluczem do sukcesu jest odpowiedzialność. Czy dzisiaj każdy myśliwy ma świadomość, że jego strzał rozpoczyna cały skomplikowany łańcuch skutków? Celując do zwierzyny intuicyjnie szukamy kulochwytu, ale zanim położymy palec na spuście musimy zobaczyć resztę natury!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów