niedziela, 11 maja, 2025

Autor

Unijne pomysły

Ta propozycja Komisji Europejskiej została wrzucona podczas omawiania nowej strategii zwiększenia różnorodności biologicznej w Europie. Trudno sobie wyobrazić jak katastrofalne mogą być konsekwencje zakazu polowań na 10 procentach obszaru naszego kraju, ale już za niecały miesiąc – czyli 15 grudnia – poszczególne rządy mają przedstawić swoje stanowiska.

Reklama

W nowej „propozycji” do 2030 roku kraje członkowskie mają utworzyć sieć obszarów ściśle chronionych. Unia chce tym razem chronić naturalne siedliska i gatunki tam występujące. Obszary mają mieć wystarczającą wielkość, oraz strefę buforową o niższym stopniu ochrony. Głównym celem ma być nie zakłócanie naturalnych procesów, czyli nie będzie wolno prowadzić działalności wydobywczej, łowieckiej, wędkarskiej i leśnej.

Zdaniem urzędników zatrudnianych przez Komisję Europejską ekosystemy muszą się odbudować – bez wpływu człowieka! Aby to osiągnąć W Unii Europejskiej potrzeba więcej obszarów chronionych. Dlatego 30 procent powierzchni lądowej ma być kompleksowo chronione, a wspomniane 10 procent mieć ścisłą ochronę.

Reklama

Jak na razie na rządowych stronach nie ma żadnych komunikatów, więc trudno powiedzieć jakie będzie stanowisko naszych władz.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Selekcja osobnicza do kosza

Niemiecka teoria, że dzięki „selekcjonowaniu” rogacze będą mieć coraz większe parostki jest utopią. Należy jak najszybciej zlikwidować zasady selekcji osobniczej!

Wszyscy myśliwi skazani

Organizacje antyłowieckie triumfują, a środowisko myśliwych nie może uwierzyć, że sąd skazał wszystkich uczestników polowania za zabicie niedźwiedzicy, która zaatakowała i ciągnęła do lasu swoją ofiarę.

Wartość hiszpańskiego łowiectwa

Łowiectwo w Hiszpanii generuje ponad 10 miliardów euro obrotu w skali roku i tworzy 199 000 miejsc pracy.

Zakłamywanie rzeczywistości

Przeciwnicy łowiectwa tocząc swoją ideologiczną wojenkę przekraczają granice śmieszności, co jest ewidentnym dowodem, że przegrywają na całej linii.

Zorganizowana grupa kłusowników

W największym procesie o kłusownictwo w Finlandii skazano 26 myśliwych.

Podsumowanie kadencji

Pięć lat łamania prawa, trwonienia naszych składek i ciągłego oczerniania Naczelnej Rady Łowieckiej - tak można podsumować kadencję 2018 - 2023.