PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Nauczyciel łowiectwa

Ryszard Dzięciołowski 1931 - 2020

Z głębokim żalem zawiadamiam, że dzisiaj zmarł prof. Ryszard Dzięciołowski. Całą swoją naukową działalność związał z Wydziałem Leśnym SGGW, odchodząc na zasłużoną emeryturę 2001 roku był kierownikiem Samodzielnego Zakładu Zoologii Leśnej i Łowiectwa.

Zawsze ściśle współpracował z Polskim Związkiem Łowieckim i redakcją „Łowca Polskiego”. Był przewodniczącym komisji hodowlanej przy NRŁ, a jego wiedza i doświadczenie były wykorzystywane praktycznie przy każdej związkowej publikacji.

Przez ponad dwadzieścia lat razem z prof. Romanem Dziedzicem reprezentował polskich myśliwych w Międzynarodowej Radzie Łowiectwa i Ochrony Zwierzyny (CIC) oraz Federacji Europejskich Stowarzyszeń Myśliwskich (FACE), w obydwu organizacjach sprawował zaszczytne funkcje w komisjach zajmujących ochroną zwierzyny.

Panu profesorowi zawsze zależało, aby edukować myśliwych, swój dorobek naukowy w przystępnej formie przekładał na monografie min. daniela, bobra, kaczek, gęsi, czy łosia, był również autorem wielu podręczników jakie publikował PZŁ. Za swoje zasługi otrzymał najwyższe odznaczenie łowieckie – Złom.

W redakcji „Łowca Polskiego” wszyscy traktowali Pana Profesora z wielkim szacunkiem. Nawet kiedy podupadł na zdrowiu czytał wszystkie teksty przed opublikowaniem. Był naszą merytoryczną podporą. Wiedzieliśmy, że zawsze możemy zadzwonić i rozwiać nasze wątpliwości.

Będzie nam go bardzo brakować!

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów