niedziela, 25 maja, 2025
Strona głównaAktualnościSprzedaż dziczyzny

Autor

Sprzedaż dziczyzny

Podstawowym warunkiem jest zarejestrowanie działalności u właściwego powiatowego lekarza weterynarii, który nadaje „weterynaryjny numer identyfikacyjny”. W ramach sprzedaży bezpośredniej można prowadzić sprzedaż nieoskórowanych lub skórowanych tusz oraz podrobów zwierzyny łownej.

Wielkość naszej „produkcji” jest ograniczona i w skali roku możemy sprzedać jedynie 10 000 kg dziczyzny. Sprzedaż konsumentowi końcowemu może odbywać się w miejscach, w których odbywa się „produkcja” czyli przy naszych chłodniach lub w formie dostaw do zakładów prowadzących handel detaliczny takich jak sklepy, restauracje, stołówki, czy też zakłady prowadzące catering.

W tym drugim przypadku podmioty prowadzące sprzedaż bezpośrednią są zobowiązane prowadzić dokumentację w zeszycie, zawierającą nazwę i adres danego koła, rodzaj dostarczonego mięsa, numer partii i datę dostawy.

Reklama

W ramach autorskiego projektu – który ma popularyzować dziczyznę w Polsce – Instytut Analiz Środowiskowych razem z EPI – Oprogramowanie dla Kół Łowieckich stworzyli interaktywną mapę z naniesionymi punktami sprzedaży bezpośredniej dziczyzny, za pośrednictwem której każdy zainteresowany zakupem tusz będzie mógł znaleźć informacje na temat aktualnej oferty.

Z tytułu ujęcia w bazie danych koła łowieckie nie ponoszą żadnych kosztów.
Mapka jest dostępna na stronie internetowej: Tutaj

Reklama
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Manifest łowiecki

W sobotę w całej Francji myśliwi zaprezentowali 11 postulatów i uzyskali wsparcie władz samorządowych.

Cztery otrute wilki

Czesi prowadzą dochodzenie w sprawie czterech martwych wilków znalezionych w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Ireneusz Kwiatkowski 1954-2025

Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi Ireneusza Kwiatkowskiego - właściciela sklepu myśliwskiego Artemix.

Gwiazdy na emeryturze

Ikona francuskiego kina Brigitte Bardot cały czas - jak wiele innych gwiazd na emeryturze - chce istnieć w mediach i walczy z myśliwymi.

Zorganizowana grupa kłusowników

W największym procesie o kłusownictwo w Finlandii skazano 26 myśliwych.

Podsumowanie kadencji

Pięć lat łamania prawa, trwonienia naszych składek i ciągłego oczerniania Naczelnej Rady Łowieckiej - tak można podsumować kadencję 2018 - 2023.