piątek, 18 października, 2024
Strona głównaAktualnościSprzedaż dziczyzny

Autor

Sprzedaż dziczyzny

Podstawowym warunkiem jest zarejestrowanie działalności u właściwego powiatowego lekarza weterynarii, który nadaje „weterynaryjny numer identyfikacyjny”. W ramach sprzedaży bezpośredniej można prowadzić sprzedaż nieoskórowanych lub skórowanych tusz oraz podrobów zwierzyny łownej.

Wielkość naszej „produkcji” jest ograniczona i w skali roku możemy sprzedać jedynie 10 000 kg dziczyzny. Sprzedaż konsumentowi końcowemu może odbywać się w miejscach, w których odbywa się „produkcja” czyli przy naszych chłodniach lub w formie dostaw do zakładów prowadzących handel detaliczny takich jak sklepy, restauracje, stołówki, czy też zakłady prowadzące catering.

W tym drugim przypadku podmioty prowadzące sprzedaż bezpośrednią są zobowiązane prowadzić dokumentację w zeszycie, zawierającą nazwę i adres danego koła, rodzaj dostarczonego mięsa, numer partii i datę dostawy.

W ramach autorskiego projektu – który ma popularyzować dziczyznę w Polsce – Instytut Analiz Środowiskowych razem z EPI – Oprogramowanie dla Kół Łowieckich stworzyli interaktywną mapę z naniesionymi punktami sprzedaży bezpośredniej dziczyzny, za pośrednictwem której każdy zainteresowany zakupem tusz będzie mógł znaleźć informacje na temat aktualnej oferty.

Z tytułu ujęcia w bazie danych koła łowieckie nie ponoszą żadnych kosztów.
Mapka jest dostępna na stronie internetowej: Tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.

Alarm bombowy dla miasta Warszawy

Dzisiaj przetestowano w stolicy system ostrzegania mieszkańców przed nalotem bombowym, a w tym samym czasie podsekretarz Dorożała deprecjonuje część systemu obrony cywilnej!