niedziela, 24 listopada, 2024
Strona głównaAktualnościPremie i deregulacja

Autor

Premie i deregulacja

Populacja dzików i jeleni w Japonii wymyka się spod kontroli. Wyrządzają szkody w uprawach rolnych i lasach, a liczba myśliwych spada. W latach 70 ubiegłego wieku było ich 500 tysięcy, a dzisiaj tylko 200 tysięcy. Problemem jest również ich wiek – 60 procent posiadaczy licencji łowieckich przekroczyło 60. rok życia…

Reklama

Pomimo, że w Japonii polowanie na zwierzynę grubą jest bardzo popularne, to liczba dzików i jeleni stale przyrasta. Według japońskiego Ministerstwa Środowiska w 2021 roku odstrzelono 528 tys. dzików i 725 tys. jeleni!

Rząd Japonii dostrzegając narastający problem zdecydował się na podjęcie radykalnych działań. Przede wszystkim poprzez wspieranie łowiectwa wśród młodych Japończyków poprzez złagodzenie obowiązujących przepisów dotyczących uzyskiwania zezwoleń łowieckich, oraz dofinansowanie szkoleń dla nowych myśliwych.

Reklama

Aby mocniej zmotywować myśliwych wprowadzone zostały również premie. Za odstrzał dzika 20 000 jenów (czyli 660 złotych), a za jelenia 25 000 jenów, (czyli 825 złotych).

Główny sezon polowań w Japonii trwa od 15 listopada do 15 lutego. Celem japońskiego rządu jest zmniejszenie o połowę populacji dzików i jeleni, której liczebność szacuje się na ponad cztery miliony.

Reklama

Jak widać zarządzanie zasobami przyrodniczymi wydaje się łatwe tylko z poziomu ekofaszystowskich organizacji, które opowiadają o konieczności tworzenia parków narodowych, samoregulacji i zakazywaniu okrutnych ich zdaniem tradycji.

Na szczęście większość polityków ma świadomość, że zakazanie polowania miałoby zgubne konsekwencje, a zastąpienie myśliwych zawodową służbą łowiecką przerasta możliwości finansowe nawet najbogatszych krajów na świecie!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Składka w górę i bezprawie w PZŁ

Nasz łowiecki parlament zdecydował, aby podnieść składkę na 2025 rok! Rada postanowiła również złamać ustawę łowiecką i wybrać dublera na s...

Prezes Możdżonek zapowiada wyższe s...

W dniu poprzedzającym posiedzenie Naczelnej Rady Łowieckiej prezes Możdźonek zapowiedział podwyższenie składki na 2025 rok.

Dziki w szkole i przedszkolu

Nasze ministerstwo środowiska neguje redukcję dzików, a Szwajcaria chroniąc kraj przez wirusem ASF będzie serwować dziczyznę w szkołach i przedszkolach.

Ptasia debata

Uwaga myśliwi czas się zmobilizować! To jest też zadanie dla Zarządu Głównego PZŁ- trzeba spowodować by na ptasiej debacie pojawili się i nasi reprezentanci.

Subiektywny przegląd poczty mailowe...

Często moje koleżanki i koledzy zastanawiają się, dlaczego media głównego nurtu atakują myśliwych. Odpowiedź jest prosta! Nasi przeciwnicy mają „maszynę” do zarabiania pieniędzy!

Czeska komedia – sikanie na n...

Z policyjnej akcji redukowania dzików nasi sąsiedzi zrobili prawdziwą komedię. Zdjęcie myśliwych oddających mocz w Górach Izerskich stało się powodem postawienia im zarzutów karnych.