piątek, 18 października, 2024
Strona głównaAktualnościPosiedzenie nad Bugiem

Autor

Posiedzenie nad Bugiem

Właśnie ukazał się na stronie PZŁ komunikat z wczorajszych obrad NRŁ. Tym razem ilustracją tego wydarzenia jest wschód słońca. Z treści dowiadujemy się wielu ciekawych informacji. Nie dziwi nas, że jeden z członków NRŁ opuszczając posiedzenie powiedział: „Kupę dobrej roboty wykonaliśmy”.

Najwyższe władze PZŁ najwyraźniej postanowiły odwiedzać różne części naszego pięknego kraju, bo tym razem zdecydowały się spotkać w domu weselnym „Binduga” w Broku nad Bugiem. Obrady toczyły się w „Chacie Myśliwskiej” i były… Bardzo burzliwe!

Pierwszy zgrzyt dotyczył braku możliwości zdalnego połączenia się z salą obrad. Kolejny raz zawiódł – mityczny – serwer pocztowy i część członków NRŁ nie otrzymała mailem zarówno linku jak i hasła dostępu. Obrady jednak kontynuowano, ponieważ na sali było kworum.

Jak widać wykorzystanie nowoczesnych środków komunikacji w Polskim Związku Łowieckim ma dużą szansę… Nie przyjąć się w dłuższej perspektywie.

Poprawione sprawozdanie

Najważniejszym punktem obrad była dyskusja nad Sprawozdaniem Zarządu Głównego PZŁ z wykonania zadań określonych w art. 34 ustawy – Prawo łowieckie w roku gospodarczym 2019-2020. Podczas pierwszej części posiedzenia – jakie miało miejsce w Opolu 25 czerwca – członkowie rady wypowiedzieli wiele słów merytorycznej krytyki. Łowczy krajowy zobowiązał się poprawić sprawozdanie.

Z naszych informacji wynika, że pomimo dwutygodniowej przerwy NRŁ nie była do końca usatysfakcjonowana z wprowadzonych poprawek, ale z uwagi na zbliżający się termin złożenia tego (zgodnie z ustawą do 31 lipca) rada zatwierdziła dokument. Przed jego złożeniem na ręce ministra środowiska ZG PZŁ musi jednak wprowadzić zgłoszone w Broku uwagi.

Łowiec z dofinansowaniem

Podczas obrad rada wysłuchała sprawozdania z działalności związkowych spółek w tym zarządu „Łowca Polskiego”. NRŁ za zamkniętymi drzwiami przyjęła strategię „restrukturyzacji” tej spółki. Niestety w komunikacie nie ma szczegółów, ale prawdopodobnie jej głównym elementem jest kolejne dofinansowanie spółki.

Multimedia dla kursantów

Rada na wniosek Komisji Szkoleniowej podjęła również uchwałę, aby opracować i wdrożyć jednolite dla całego kraju audio-wizualne pomoce szkoleniowe, które mają być „szkieletem” wykładów podczas kursów dla nowowstępujących i selekcjonerów.

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.

Alarm bombowy dla miasta Warszawy

Dzisiaj przetestowano w stolicy system ostrzegania mieszkańców przed nalotem bombowym, a w tym samym czasie podsekretarz Dorożała deprecjonuje część systemu obrony cywilnej!