poniedziałek, 21 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościMyśliwi w Senacie

Autor

Myśliwi w Senacie

Pomysłodawcą i organizatorem konferencji „Wyzwania współczesnego łowiectwa w Polsce” był między innymi prof. Dariusz Gwiazdowicz – przewodniczący Komisji Kultury przy Naczelnej Radzie Łowieckiej, który ostatnio ujawnił, że inicjatywę chciał storpedować Zarząd Główny PZŁ.

Prof. dr hab. Dariusz J. Gwiazdowicz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wygłosił referat „100 lat historii Polskiego Związku Łowieckiego”

W styczniowej „Braci Łowieckiej” opublikował artykuł, w którym pan profesor napisał: „Gdy wszystko było uzgodnione, uaktywnili się członkowie ZG PZŁ, którzy udali się do senatu, aby storpedować tę koncepcję. To nie oni finansują tę konferencję, a mimo to starali się zniszczyć oddolną inicjatywę. Dla mnie jest to jaskrawy przykład tego, jak osobista niechęć członków ZG PZŁ do niektórych prelegentów ich zaślepia, zabija racjonalność myślenia i sprawia, że działają oni na szkodę nas wszystkich.”

Po wysłuchaniu referatów prezentowanych przez profesorów oraz przeprowadzeniu kilku ciekawych rozmów w kuluarach z parlamentarzystami można napisać, że jesteśmy zgodni w podstawowej kwestii – władze Polskiego Związku Łowieckiego powinni wybierać myśliwi!

Reklama

Prelegenci omówili wszystkie problemy, jakie stoją przed myśliwymi i Polskim Związkiem Łowieckim. Gorzkich słów musiał wysłuchać nominat Solidarnej Polski, który obecnie pełni funkcję łowczego krajowego Paweł Lisiak.

Nominat Solidarnej Polski pełniący funkcję łowczego krajowego – Paweł Lisiak

W imieniu władz Polskiego Związku Łowieckiego głos zabrał prezes NRŁ Rafał Malec, który przypomniał nasze dokonania, rolę łowiectwa w systemie ochrony przyrody, dewastujące zmiany prawne, jakie wprowadzono w 2018 roku i zaapelował, aby w przyszłe nowelizacje ustawy łowieckiej nie odbywały się bez myśliwych. Na zakończenie swojego wystąpienia podziękował Senatorom za możliwość zorganizowania konferencji w naszym Parlamencie.

Reklama
W imieniu władz PZŁ wystąpił prezes NRŁ Rafał Malec

Na konferencji przedstawiono wiele ciekawych informacji i kontrowersyjnych tez, które warto szerzej omówić w najbliższym czasie. Bez wątpienia takie spotkania służą z jednej strony wymianie poglądów, ale również dobitnie pokazują, że w gronie myśliwych jest wiele osób, które powinny zasiadać z zespołach tworzących strategię dla łowiectwa, co kilkukrotnie podkreślał prowadzący konferencję Senator Zdzisław Pupa.

Konferencja pt. „Wyzwania współczesnego łowiectwa w Polsce” można obejrzeć na stronie Senatu LINK

Oprawę konferencji zapewnił Zespół Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Goraju
Poczęstunek sfinansowany został przez myśliwych Romana i Marcina Idźczaka. Przygotował go niezawodny Kuba Wolski, a smak serwowanej dziczyzny osobiście sprawdził minister Edward Siarka
W konferencji uczestniczyła pani Poseł Urszula Pasławska (PSL) – na fotografii razem z organizatorem prof. Dariuszem Gwiazdowiczem
Konferencji towarzyszyła wystawa „Na Tropach Historii Polskich Myśliwych” przygotowana przez Klub Kolekcjonerów i Kultury Łowieckiej. Na fotografii mec. Witold Daniłowicz i Leszek Szewczyk
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Myśliwska Wielkanoc

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zachowania tradycji było i jest nasze dziedzictwo kulinarne.

Czekamy na trupa

W ciągu kilkunastu ostatnich dni miały miejsce trzy ataki wilków na ludzi. Politycy nie dostrzegają zagrożenia i bezczynnie czekają na tragedię.

Czerwona kartka dla celebryty

Marcin Możdżonek kolejny raz potwierdził, że nie dorósł do funkcji prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej. Wsparł Mentzena czym szkodzi wszystkim myśliwym.

Działanie na szkodę myśliwych

Atakowanie Urszuli Pasławskiej i nazywanie skandalem przerwy w obradach komisji środowiska jest dowodem, że funkcja prezesa rady przerosła Marcina Możdżonka.

Ministra kontra Możdżonek

Mikołaj Dorożała na posiedzeniu podkomisji został sponiewierany przez Marcina Możdżonka. Paulina Hennig-Kloska zdjęła z boiska swojego podsekretarza i osobiście znokautowała prezesa NRŁ.

Niemy zjazd

XXV, a właściwie XXVI Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego za nami. Przez dwa dni ponad 260 delegatów siedziało w hotelu i generalnie milczało.