piątek, 22 listopada, 2024
Strona głównaAktualnościMyśliwi, piloci i rolnicy

Autor

Myśliwi, piloci i rolnicy

W miesiącach wiosennych każda łąka jest schronieniem dla koźlaków, zajęcy, jeży i wielu innych zwierząt. Wiele tych terenów jest koszonych i co roku maszyny rolnicze zagrażają dzikim zwierzętom. Strategia, która doskonale je chroni przed drapieżnikami nie sprawdza się jednak przed ostrymi ostrzami kosiarek.

Reklama

W Bawarii ściśle współpracują ze sobą myśliwi z rolnikami. Zgodnie z tamtejszym prawem właściciele upraw są zobowiązani do podjęcia odpowiednich działań w celu ratowania zwierzyny, dlatego wielu chętnie współpracuje z lokalnymi kołami łowieckimi.

Bawarscy myśliwi od dziesięcioleci ustawiają na łąkach dzień przed koszeniem drewniane paliki i przyczepiają do nich niebieską folię, która na wietrze porusza się i szeleści, co wzbudza niepokój kóz. To skuteczny, prosty i tani sposób, aby mamy nie zostawiały tam swoich młodych.

Reklama

W tym roku Bawarski Związek Łowiecki (BJV) przeprowadził reprezentatywną ankietę na ten temat i uzyskał zaskakujące wyniki. Bawarscy myśliwi i rolnicy uratowali ponad 90 tysięcy koźląt i niezliczoną ilość innych dzikich zwierząt. 76,8 procent ankietowanych stwierdziło, że współpraca myśliwych i rolników w ratowaniu młodej zwierzyny znacznie się poprawiła w ostatnich latach. To efekt wspólnego projektu Bawarskiego Związku Młodych Rolników i Bawarskiego Związku Łowieckiego.

Około 65 procent „ratowników” dzikich zwierząt używa do wyszukiwania dronów z kamerą termowizyjną, a 58 procent wzmacnia efekt używajc również wspomnianych odstraszaczy.

Reklama

Bawarski Związek Łowiecki w swoim komunikacie dziękuje myśliwym, rolnikom i pilotom dronów za ogromne zaangażowanie. Aby udokumentować ten szczególny wysiłek i udostępnić tą informację społeczeństwu BJV wyprodukował film, który ma podnieść świadomość na temat ratowania dzikich zwierząt.

Wielokrotnie dyskutujemy jak zyskać społeczną akceptację, wzbudzić pozytywne emocje i pokazać jak w praktyce myśliwi dbają o przyrodę i zrównoważony rozwój. Nie musimy wyważać otwartych drzwi wystarczy wymieniać się doświadczeniem i podpatrywać skuteczne i sprawdzone metody.

https://www.youtube.com/watch?v=XZLtnF13Qy4&t=117s
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Dziki w szkole i przedszkolu

Nasze ministerstwo środowiska neguje redukcję dzików, a Szwajcaria chroniąc kraj przez wirusem ASF będzie serwować dziczyznę w szkołach i przedszkolach.

Ptasia debata

Uwaga myśliwi czas się zmobilizować! To jest też zadanie dla Zarządu Głównego PZŁ- trzeba spowodować by na ptasiej debacie pojawili się i nasi reprezentanci.

Subiektywny przegląd poczty mailowe...

Często moje koleżanki i koledzy zastanawiają się, dlaczego media głównego nurtu atakują myśliwych. Odpowiedź jest prosta! Nasi przeciwnicy mają „maszynę” do zarabiania pieniędzy!

Czeska komedia – sikanie na n...

Z policyjnej akcji redukowania dzików nasi sąsiedzi zrobili prawdziwą komedię. Zdjęcie myśliwych oddających mocz w Górach Izerskich stało się powodem postawienia im zarzutów karnych.

Premier z myśliwymi

W obecnej koalicji rządzącej - interesów myśliwych oraz leśników broni tylko jedno ugrupowanie polityczne.

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.