poniedziałek, 21 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościFrancja chroni rolników

Autor

Francja chroni rolników

Protesty rolników wymusiły na władzach Francji opracowanie planu ochrony i zarządzania dużymi drapieżnikami. Podstawowym założeniem było określenie docelowej liczebności wilków, którą ustalono na 500 sztuk! Po osiągnięciu tego celu przyrost naturalny jest redukowany. W 2019 roku odstrzelono 40 wilków.

Reklama

Od 2021 redukuje się populację wilków mniej więcej o 19 procent. W poprzednim roku odstrzelono 168 konfliktowych osobników. Ostatnia z nich – wadera – została odstrzelona w nocy 30 grudnia 2022 r. podczas siódmego ataku na stado owiec w regionie Rhône-Alpes.

Departament Różnorodności Biologicznej szacuje populację francuskich wilków na 528-633 osobników, dlatego tegoroczny limit odstrzału zwiększono do 174 sztuk!

Reklama

Jak widać w zachodniej Europie – gdzie obowiązuje takie samo prawo jak w Polsce – politycy odpowiedzialni za zarządzanie zasobami przyrodniczymi nie podają się presji środowisk antyłowieckich. Zlecają naukowcom opracowanie planu zarządzania i konsekwentnie go realizują.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Myśliwska Wielkanoc

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zachowania tradycji było i jest nasze dziedzictwo kulinarne.

Czekamy na trupa

W ciągu kilkunastu ostatnich dni miały miejsce trzy ataki wilków na ludzi. Politycy nie dostrzegają zagrożenia i bezczynnie czekają na tragedię.

Czarne chmury nad wilkiem

Komisja Europejska nie oglądając się na zielonych aktywistów obniża status ochrony wilka. Hiszpania nie czeka na zmianę dyrektywy i już przywróciło polowania.

Przekaż 1,5 % na fundację PZŁ

Koleżanki i Koledzy zbliża się czas rozliczenia podatków, co daje możliwość przekazania 1,5 % na „Fundację Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt...

Czerwona kartka dla celebryty

Marcin Możdżonek kolejny raz potwierdził, że nie dorósł do funkcji prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej. Wsparł Mentzena czym szkodzi wszystkim myśliwym.

Działanie na szkodę myśliwych

Atakowanie Urszuli Pasławskiej i nazywanie skandalem przerwy w obradach komisji środowiska jest dowodem, że funkcja prezesa rady przerosła Marcina Możdżonka.