piątek, 18 października, 2024
Strona głównaAktualnościDrastyczny wzrost wypadków

Autor

Drastyczny wzrost wypadków

W ciągu poprzednim roku znacznie wzrosła liczba wypadków na drogach. W sumie doszło do 284 000 kolizji, za które firmy ubezpieczeniowe wypłaciły ponad 940 milionów euro – około 2,6 miliona euro dziennie!

Rok wcześniej było około 12 tysięcy mniej wypadków z udziałem dzikich zwierząt. Statystyki pokazują, że problem narasta. Pomimo corocznych akcji informacyjnych jakie prowadzi niemiecki związek łowiecki (DJV).

Większość wypadków z udziałem dzikich zwierząt ma miejsce od października do grudnia oraz na przełomie kwietnia i maja. Straty są ogromne. Zarówno finansowe, które ponoszą towarzystwa ubezpieczeniowe jak i społeczne. Zderzenie z jeleniem, a nawet małą sarną może mieć katastrofalne skutki.

Bez wątpienia jest tu miejsce na współpracę pomiędzy organizacjami myśliwych i firm, które ubezpieczają samochody. Wspólne kampanie wzywające kierowców, aby dostosowali prędkości jazdy, zwłaszcza w nadchodzących tygodniach i zachowanie szczególnej ostrożności mogą uratować życie!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.