piątek, 22 listopada, 2024

Autor

ASF po włosku

Tak jak we wszystkich innych krajach, które muszą się zmierzyć z wirusem afrykańskiego pomoru świń, również we Włoszech mówi się o depopulacji dzików w regionach, gdzie występuje wirus. Zgodnie z unijnymi wytycznymi pobiera się próbki i wprowadzono bioasekurację.

Od pierwszego dnia toczyła się dyskusja o budowie ogrodzeń. Nadzwyczajny komisarz do zwalczania ASF Angelo Ferrarni podjął decyzję o szczelnym ogrodzeniu – opierając się na autostradach – jednak nie wyklucza modyfikacji działań jeśli zmieni się sytuacja epidemiologiczna.

Włoskie media podają, że każda czynność musi być prowadzona pod nadzorem i koordynacją właściwej służby weterynaryjnej. Wszyscy podkreślają, że najważniejszym działaniem w obecnej sytuacji jest aktywne poszukiwanie padłych dzików na zakażonych terenach oraz wokół, gdzie nie odnotowano jeszcze pozytywnych wyników. Pełny monitoring ma być prowadzony w strefach buforowych, co dwa tygodnie.

Reklama

W chwili obecnej Włosi zarejestrowali 32 przypadki afrykańskiego pomoru świń w Ligurii, 42 w Piemoncie.

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Dziki w szkole i przedszkolu

Nasze ministerstwo środowiska neguje redukcję dzików, a Szwajcaria chroniąc kraj przez wirusem ASF będzie serwować dziczyznę w szkołach i przedszkolach.

Ptasia debata

Uwaga myśliwi czas się zmobilizować! To jest też zadanie dla Zarządu Głównego PZŁ- trzeba spowodować by na ptasiej debacie pojawili się i nasi reprezentanci.

Subiektywny przegląd poczty mailowe...

Często moje koleżanki i koledzy zastanawiają się, dlaczego media głównego nurtu atakują myśliwych. Odpowiedź jest prosta! Nasi przeciwnicy mają „maszynę” do zarabiania pieniędzy!

Czeska komedia – sikanie na n...

Z policyjnej akcji redukowania dzików nasi sąsiedzi zrobili prawdziwą komedię. Zdjęcie myśliwych oddających mocz w Górach Izerskich stało się powodem postawienia im zarzutów karnych.

Premier z myśliwymi

W obecnej koalicji rządzącej - interesów myśliwych oraz leśników broni tylko jedno ugrupowanie polityczne.

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.