niedziela, 20 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościAmerykańska strategia ochrony

Autor

Amerykańska strategia ochrony

W styczniu United States Fish and Wildlife Service ogłosiło przekazanie ponad 1 miliarda dolarów stanowym agencjom zajmującym się ochroną dzikiej przyrody. Środki pochodzą z polowań, licencji wędkarskich, podatku od broni i amunicji oraz paliwa do łodzi motorowych.

Reklama

Tym razem zdołano zgromadzić rekordową sumę (wzrost o 121 milionów dolarów w porównaniu z rokiem poprzednim), ponieważ zarówno sprzedaż broni palnej, jak i licencji gwałtownie wzrosły w czasach pandemii.

Amerykański system finansowania ochrony przyrody jest doskonałym przykładem zrównoważonego użytkowania zasobów przyrodniczych – godnym naśladowania. Od 1939 roku wygenerował prawie 60 miliardów dolarów, które wspierały ochronę siedlisk i dzikich zwierząt w Ameryce.

Reklama

Wypłata środków z US Fish and Wildlife Service jest corocznym świętem tego niezwykłego systemu ochrony, gdzie zarządzanie dziką przyrodą oparte jest na nauce oraz ciągłym wsparciu ze strony branży outdoorowej.

Warto zaznaczyć, że głównym celem ochrony ryb i dzikiej przyrody jest czerpanie radości z wykorzystywania zasobów przyrodniczych przez obecne i przyszłe pokolenia amerykanów. Zdrowe, zróżnicowane i dostępne łowiska oprócz zrównoważonych funkcji ekologicznych oferują rekreację, co pobudza działalność gospodarczą oraz inne korzyści społeczne.

Reklama

KALENDARZ WILDMEN TERAZ 40% TANIEJ!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Myśliwska Wielkanoc

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zachowania tradycji było i jest nasze dziedzictwo kulinarne.

Czekamy na trupa

W ciągu kilkunastu ostatnich dni miały miejsce trzy ataki wilków na ludzi. Politycy nie dostrzegają zagrożenia i bezczynnie czekają na tragedię.

Czarne chmury nad wilkiem

Komisja Europejska nie oglądając się na zielonych aktywistów obniża status ochrony wilka. Hiszpania nie czeka na zmianę dyrektywy i już przywróciło polowania.

Przekaż 1,5 % na fundację PZŁ

Koleżanki i Koledzy zbliża się czas rozliczenia podatków, co daje możliwość przekazania 1,5 % na „Fundację Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt...

Czerwona kartka dla celebryty

Marcin Możdżonek kolejny raz potwierdził, że nie dorósł do funkcji prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej. Wsparł Mentzena czym szkodzi wszystkim myśliwym.

Działanie na szkodę myśliwych

Atakowanie Urszuli Pasławskiej i nazywanie skandalem przerwy w obradach komisji środowiska jest dowodem, że funkcja prezesa rady przerosła Marcina Możdżonka.