piątek, 18 października, 2024
Strona głównaAktualności1000 euro nagrody dla myśliwego - za głowę wilka

Autor

1000 euro nagrody dla myśliwego – za głowę wilka

Na 100 terenach łowieckich we Wschodnim Tyrolu można odstrzelić cztery wilki, które atakują zwierzęta gospodarskie.

Hodowla owiec i wypas są niezwykle ważne dla rolnictwa Wschodniego Tyrolu. Jedenaście zabitych i około 30 zaginionych owiec na górskich pastwiskach w ciągu jednego weekendu było kroplą, która przelała czarę goryczy. W sumie władze wydały zgodę na odstrzał czterech wilków. Ostatnie rozporządzenie weszło w życie 31 maja i będzie obowiązywać przez osiem tygodni.

Dzięki nowemu zarządzeniu zwiększono również obszar, na którym można odstrzelić wilki. W czerwcu i lipcu można usunąć problematyczne osobniki na 100 ze 155 obszarów łowieckich we Wschodnim Tyrolu.

Wypas owiec jest niezwykle ważny w tej części Austrii. Około 17 000 owiec pasie się tam każdego lata na 117 alpejskich pastwiskach. Ich hodowla jest ważnym elementem dla alpejskiego rolnictwa, ale również ma pozytywny wpływ na bioróżnorodność.

W Austrii obecnie obowiązują obecnie cztery rozporządzenia dotyczące redukcji wilków, trzy we Wschodnim Tyrolu i jedno w Ötztal. Obecność osobników atakujących zwierzęta gospodarskie zostało kilkakrotnie potwierdzone wynikami testów genetycznych.

Rolnicy z Prägraten i St. Andrä jednogłośnie zdecydowali o przyznaniu premii w wysokości 1000 euro za odstrzelenie wilka. Obawiają się głównie o bezpieczeństwo swoich dzieci…

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.