piątek, 22 listopada, 2024
Strona głównasliderBeretta 486 Copernicus

Autor

Beretta 486 Copernicus

Polujemy od zawsze, choć z biegiem czasu nasze metody ewoluowały, doskonaliły się i przekształcały, to narzędzia jakich używamy są zdobione, a ich twórcy inspirację zawsze czerpią z natury.

W 2026 roku Beretta będzie obchodzić swoje pięćsetne urodziny. Jest to obecnie najstarsza firma produkująca broń na świecie. Od 16 pokoleń wykwalifikowani rzemieślnicy zajmują się obróbką metalu i wytwarzają broń do codziennego użytku, ale także klejnoty. Kolejny właśnie został zaprezentowany…

Reklama

Marzenia kolekcjonerów

W zeszłym roku obchodziliśmy 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Jego dzieło o obrotach sfer niebieskich dokonało przełomu i wywołało największą rewolucję naukową od czasów starożytnych, którą nazywamy przewrotem kopernikańskim. Z okazji okrągłego jubileuszu Beretta zadedykowała swoje niezwykłe dzieło wielkiemu Polakowi.

Beretta 486 ma idealne proporcje, harmonię i elegancję

Prezentację otworzył Franco Gussalli Beretta, prezes i dyrektor generalny Fabbrica d’armi Pietro Beretta – „Mój dziadek, ówczesny prezes, zasugerował mi wizytę w dziale produkcji wyrobów luksusowych, ponieważ uważał, że ten poziom produkcji zniknie wraz z ostatnim pokoleniem rusznikarzy, których zatrudnił. Z dumą mogę dziś powiedzieć, że dzięki zaangażowaniu i wizji mojego ojca i brata, udało się nam nie tylko utrzymać, ale również rozwijać w firmie wiedzę i umiejętności, aby kontynuować produkcję broni na najwyższym poziomie, integrując go i wzmacniając dzięki wkładowi badań oraz najnowocześniejszej technologii, jaką jest w stanie zaoferować marka Beretta. Wytwarzana broń opowiada o naszych korzeniach i mówi o naszej przyszłości. Jest to połączenie umiejętności najbardziej wykwalifikowanych rusznikarzy i wielowiekowego doświadczenia. W tym zakątku Val Trompia spełniają się marzenia wielu wielbicieli broni, którzy pozwalają nam pochwalić się wyjątkową kreatywnością i umiejętnościami.”

Reklama

„Kosmiczne” środowisko

Grawerunek horyzontalnej dubeltówki przedstawia ciała niebieskie: słońce, planety i asteroidy, które mają niesamowite kolory dzięki emaliom. Podpis astronoma Niccolò Copernicus jest inkrustowany złotem i srebrem na baskili, a lata rocznicy widnieją na kabłąku spustowym.

Stworzenie 486 Copernico wymagało 800 godzin pracy

Angielska kolba została wykonana z czarnego hebanu. Wykończona jest ponad 100 warstwami Tru-Oil, do którego dodano ciemnoniebieski barwnik, aby małe gwiazdy – wykonane z miedzi i srebra – były lepiej widoczne i tworzyły „kosmiczne” środowisko. Beretta 486 ma idealne proporcje, harmonię i elegancję!

Reklama

Stworzenie 486 Copernico wymagało 800 godzin pracy. Jak zwykle w takich projektach całości dopełnia skórzany ręcznie robiony niebieski kufer. Ozdobiony jest nadrukiem mapy nieba sporządzonej przez Kopernika. W przeciwieństwie do ciemnych odcieni broni, wnętrze ma wyściółkę w kolorze jasnego piasku…

„Dzięki produktom PBselect stal i drewno zyskują nowy wymiar i wznoszą się na poziom szlachetności, jakiego nigdy wcześniej nie widziano.” wyjaśnia oficjalny komunikat prasowy Beretty.

Szczyt doskonałości

Siedem miesięcy pracy w dziale badawczo-rozwojowym poświęcono, aby stworzyć coś absolutnie niezwykłego. „Mikołaj Kopernik mówił: Mądrość natury jest taka, że nie produkuje niczego zbędnego i niepotrzebnego. Taki jest nasz duch, ponieważ jesteśmy częścią natury i na swój mały sposób chcemy działać jak natura: PB Selection to luksus, który nie tworzy rzeczy zbędnych i bezużytecznych, ale wytwarza innowacje oraz inspiruje.” – stwierdził Carlo Ferlito, dyrektor generalny i dyrektor generalny Fabbrica d’Armi Pietro Beretta SpA

Kufer zdobi nadruk mapy nieba sporządzonej przez Mikołaja Kopernika

Beretta tworzy niepowtarzalne dzieła sztuki. Wysoka jakość konstrukcji idzie w parze z pięknem ręcznego wykonania stale docenianego na całym świecie. PB Selection, to niewątpliwie dzisiaj szczyt doskonałości rusznikarskiej, którego historia rozpoczęła się w 1526 roku.

Za trzy lata będzie okrągły jubileusz, a Beretta podnosi sobie poprzeczkę, co roku zadziwiając wszystkich miłośników borni. Z wielką niecierpliwością oczekujemy na kolejne prezentacje.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Dywagacje o badaniach

Hołowniacy złożyli w Sejmie projekt ustawy wprowadzający obowiązkowe badania dla myśliwych. Nie „przywracający” - jak to przedstawiają ciemnemu ludowi - bo nie można przywracać czegoś, czego nigdy nie było. Ale to nie jedyne ich kłamstwo!

Szkodliwe dokarmianie

Wielu myśliwych uważa, że dokarmianie jest naszym „obowiązkiem”. Jednak taka interwencja powoduje więcej szkody niż pożytku.

Obwód Prezydenta Mościckiego

Lasy gminy Hażlach koło Cieszyna nie mogły równać się bogactwem zwierzyny w Puszczy Białowieskiej, ale to w tym miejscu lubił polować Prezydent RP Ignacy Mościcki.

CZ 600+ na polowania zbiorowe

Czeski producent broni po trzech latach uzupełnia swoją popularną serię CZ 600. Model ERGO będzie dostępny w dwóch wariantach.

Polska bez myśliwych

Zielone bolszewiki twierdzą, że można zaprzestać polowań. Pokazujemy - na konkretnym przykładzie - jakie będą tego koszty takiej decyzji dla budżetu naszego państwa.

Zakaz… myślenia?

Będzie utrudniony powrót z myśliwskiego przedłużonego weekendu. Władza wprowadza zakaz noszenia broni w Warszawie. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo posiadaczy broni, choć nikt władzy o taką troskę nie prosił!