sobota, 19 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościZagrody i dokarmianie

Autor

Zagrody i dokarmianie

Oglądając różne filmiki w Internecie nie mamy świadomości, że wielkie watahy przeskakujące przez leśne dukty to ujęcia wykonane w zagrodach hodowlanych. Ich tworzenie jest podyktowane chęcią maksymalizacji zysku z komercyjnych polowań i ograniczenia szkód w uprawach rolnych.

Strzelanie do przeganianych dzików nie ma nic wspólnego z polowaniem, ale jest coraz częściej stosowane w Europie. We Francji w poprzednim sezonie upolowano 843 tysiące dzików. Nie podaje się jednak ile z nich zostało zastrzelonych w zagrodach…

Wielu myśliwych patrząc na te statystki wyciąga fałszywe wnioski i twierdzi, że „normalne łowiectwo” w europejskich krajach pozwala strzelać więcej zwierzyny. Zachwyca się również rekordowymi trofeami, które są efektem dokarmiania…

Reklama

Projekt nowej francuskiej ustawy zawiera ogólny zakaz ogrodzeń oraz dokarmiania. Nowa regulacja ma na celu zwalczanie procederu „więzienia natury”, który coraz częściej uniemożliwia swobodną migrację zwierzyny, a dokarmianie powoduje nienaturalną koncentrację, która może być katastrofalna w przypadku przywleczenia przez człowieka wirusa ASF.

Problem został dostrzeżony przez polityków, którzy postanowili zlikwidować ten szkodliwy dla przyrody i łowiectwa proceder. W ciągu czterech lat ma zniknąć z krajobrazu Francji setki tysięcy kilometrów ogrodzeń!

Reklama
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Myśliwska Wielkanoc

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zachowania tradycji było i jest nasze dziedzictwo kulinarne.

Czekamy na trupa

W ciągu kilkunastu ostatnich dni miały miejsce trzy ataki wilków na ludzi. Politycy nie dostrzegają zagrożenia i bezczynnie czekają na tragedię.

Czarne chmury nad wilkiem

Komisja Europejska nie oglądając się na zielonych aktywistów obniża status ochrony wilka. Hiszpania nie czeka na zmianę dyrektywy i już przywróciło polowania.

Przekaż 1,5 % na fundację PZŁ

Koleżanki i Koledzy zbliża się czas rozliczenia podatków, co daje możliwość przekazania 1,5 % na „Fundację Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt...

Czerwona kartka dla celebryty

Marcin Możdżonek kolejny raz potwierdził, że nie dorósł do funkcji prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej. Wsparł Mentzena czym szkodzi wszystkim myśliwym.

Działanie na szkodę myśliwych

Atakowanie Urszuli Pasławskiej i nazywanie skandalem przerwy w obradach komisji środowiska jest dowodem, że funkcja prezesa rady przerosła Marcina Możdżonka.