piątek, 18 października, 2024

Autor

Graniczne płoty

Niemieckie media udostępniają makabryczne fotografie Andrei Zillmann. Po ostatnich opadach poziom wody na dolnym odcinku Odry znacząco się podwyższył. Rzeka zalała tysiące hektarów, a płot kolczasty uniemożliwia ucieczkę nie tylko dzikom. Myśliwi starają się ratować zwierzęta. Monitorują pas graniczny i ratują głównie sarny z śmiertelnej pułapki.

Obecne problemy to tylko preludium. Wraz z wiosennymi roztopami woda zaleje nieporównywalnie większy obszar, a drut kolczasty będzie podwodną pułapką. Niemcy dzisiaj już wiedzą, że muszą przesunąć ogrodzenie około 20 km w głąb lądu, aby zwierzęta bytujące wzdłuż rzeki mogły przenieść się na wyższy teren podczas powodzi.

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.