piątek, 22 listopada, 2024
Strona głównaAktualnościObowiązkowe szkolenia

Autor

Obowiązkowe szkolenia

We Francji szkolenie i egzamin przechodzą wszyscy, którzy chcą uzyskać licencję łowiecką, ale także prowadzący i organizujący polowania. Na wniosek francuskiego związku (FNC), prawo zostało jeszcze bardziej zaostrzone podczas ostatniej reformy łowieckiej w 2019 roku. Teraz wszyscy myśliwi mają obowiązek, co 10 lat odbyć szkolenie w tym zakresie.

Kursy i egzaminy – aktualizujące wiedzę – rozpoczęły się pomimo trudności związanych z pandemią. Prowadzone są w trybie stacjonarnym i zdalnym. W trakcie trzygodzinnego wykładu myśliwi oglądają filmy, w których zrekonstruowano tragiczne polowania.

Dla Willy’ego Schraena, prezesa FNC: „Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na polowaniu jest naszym najważniejszym obowiązkiem. Wdrożone działania i zaangażowanie myśliwych pozwoliło zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków o 71 procent w ciągu ostatnich 20 lat. Nowy system – aktualizujący wiedzę – będzie dodatkową dźwignią w walce z wypadkami”

Reklama
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Dziki w szkole i przedszkolu

Nasze ministerstwo środowiska neguje redukcję dzików, a Szwajcaria chroniąc kraj przez wirusem ASF będzie serwować dziczyznę w szkołach i przedszkolach.

Ptasia debata

Uwaga myśliwi czas się zmobilizować! To jest też zadanie dla Zarządu Głównego PZŁ- trzeba spowodować by na ptasiej debacie pojawili się i nasi reprezentanci.

Subiektywny przegląd poczty mailowe...

Często moje koleżanki i koledzy zastanawiają się, dlaczego media głównego nurtu atakują myśliwych. Odpowiedź jest prosta! Nasi przeciwnicy mają „maszynę” do zarabiania pieniędzy!

Czeska komedia – sikanie na n...

Z policyjnej akcji redukowania dzików nasi sąsiedzi zrobili prawdziwą komedię. Zdjęcie myśliwych oddających mocz w Górach Izerskich stało się powodem postawienia im zarzutów karnych.

Premier z myśliwymi

W obecnej koalicji rządzącej - interesów myśliwych oraz leśników broni tylko jedno ugrupowanie polityczne.

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.