sobota, 19 kwietnia, 2025

Autor

Niemcy mają ASF!

Pierwszy przypadek ASF wykryto w powiecie Spree-Neiße, który bezpośrednio graniczy z naszym krajem. Już zwołano w tym rejonie posiedzenie zespołu kryzysowego i podjęto pierwsze działania.

Reklama

Obecnie w promieniu czterech kilometrów od miejsca, w którym znaleziono martwego dzika stawiane jest ogrodzenie. Nikogo nie powinno dziwić, że przygraniczne gminy kilka miesięcy temu zakupiły niezbędny materiał ogrodzeniowy i chłodnie do przetrzymywania dzików.

Federalne Ministerstwo Rolnictwa na specjalnej konferencji prasowej zwołanej rano 10 września ogłosiło, że tusza dzika znaleziona w Brandenburgii została przebadana pod kątem afrykańskiego pomoru świń. Wszystkie trzy próbki pobrane od martwego dzika były pozytywne!

Reklama


Pani minister rolnictwa Julia Klöckner poinformowała o działaniach jakie zostały już podjęte:
• Ograniczony został ruch osób i pojazdów,
• Zapowietrzony teren został ogrodzony,
• Wprowadzono zakaz polowań,
• Wprowadzono ograniczenia użytkowania gruntów rolnych,
• Organizowane są grupy, które będą szukać padłych dzików

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Myśliwska Wielkanoc

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zachowania tradycji było i jest nasze dziedzictwo kulinarne.

Czekamy na trupa

W ciągu kilkunastu ostatnich dni miały miejsce trzy ataki wilków na ludzi. Politycy nie dostrzegają zagrożenia i bezczynnie czekają na tragedię.

Czarne chmury nad wilkiem

Komisja Europejska nie oglądając się na zielonych aktywistów obniża status ochrony wilka. Hiszpania nie czeka na zmianę dyrektywy i już przywróciło polowania.

Przekaż 1,5 % na fundację PZŁ

Koleżanki i Koledzy zbliża się czas rozliczenia podatków, co daje możliwość przekazania 1,5 % na „Fundację Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt...

Czerwona kartka dla celebryty

Marcin Możdżonek kolejny raz potwierdził, że nie dorósł do funkcji prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej. Wsparł Mentzena czym szkodzi wszystkim myśliwym.

Działanie na szkodę myśliwych

Atakowanie Urszuli Pasławskiej i nazywanie skandalem przerwy w obradach komisji środowiska jest dowodem, że funkcja prezesa rady przerosła Marcina Możdżonka.