piątek, 18 października, 2024
Strona głównasliderSokół ze Szwecji

Autor

Sokół ze Szwecji

Jeden ze starszych kolegów, od którego kupowałem belgijską dubeltówkę powiedział mi, że życie jest za krótkie, aby polować z byle jaką strzelbą. Nie wszyscy posiadamy nieograniczone środki, więc większość z nas szuka okazji. Kupuje używane jednostki i przeprowadza renowację, a potem cieszy się z posiadania luksusowej strzelby.

Szejk arabski nie ma takich problemów i może zamówić sztucer w cenie siedmiu luksusowych samochodów, bo tyle ponoć kosztował „Sokół” wyprodukowany przez rusznikarzy, którzy swoją fabrykę prowadzą w południowej Szwecji.

Ekskluzywny „Sokół” – wyprodukowany przez szwedzkich rusznikarzy – kosztował 820 tysięcy dolarów.

Firma została założona w 1977 roku, a celem od początku działalności była produkcja najbardziej ekskluzywnej broni dla myśliwych i kolekcjonerów. Mistrz sztuki rusznikarskiej Viggo Olsson przez całe życie pasjonował się pięknie wykonanymi artefaktami. Swój warsztat założył w Kristianstad. Razem ze swoim synem Ulfem Viggo Olsson starannie dobiera pracowników, a kolejne dzieła sztuki budują ich pozycję na rynku broni.

Wykonują unikatowe sztucery, które mają spełniać wszystkie wymagania klientów. Szwedzi mają wielki szacunek dla rzemiosła i wszystkich tych, którzy rozwijali sztukę tworzenia broni na przestrzeni ostatnich wieków. Każdy detal wykonują ręcznie, ale wykorzystują nowoczesną technikę, aby jeszcze bardziej rozwinąć unikatowe rzemiosło.

Broń ma zawsze odpowiednią długość i wagę, aby zapewnić idealną równowagę.

Każdego dnia poszukują nowych rozwiązań, a ich pasja prowadzi do perfekcji. Sztucer w ich mniemaniu ma być mocny i piękny w każdym detalu. Używają tylko najlepszych surowców, dlatego wielką uwagę przywiązują również do drewna. Poszukują idealnych korzeni orzecha włoskiego na całym świecie. Unikatowe kawałki drewna sezonują i suszą. Następnie profesjonalną obróbką podkreślają naturalne piękno orzecha.

Jednak bez względu na to, jak piękny będzie sztucer na końcu każdy myśliwy ocenia go na podstawie jego niezawodności i precyzji w terenie. Wszystkie jednostki broni jakie opuszczają rusznikarnię są starannie zaprojektowane. Mają odpowiednią długość i wagę, aby zapewnić idealną równowagę dla każdego kalibru. Grawerunek, który budzi zachwyt jest zawsze unikalny i jest istotną częścią tożsamości VO Vapen.

Każdy element grawerunku budzi zachwyt.

Fot.http: vovapen.com

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Łowiecka twierdza

Spoglądając na otaczającą nas rzeczywistość musimy postawić pytanie, czy kilkuset myśliwych jest w stanie uratować łowiectwo?

W „Gospodzie pod Dębem” ekosi nie b...

Myśliwi po raz kolejny udowodnili, że potrafią w jednym szeregu razem z wojskiem i strażakami walczyć z żywiołem, jakim jest powódź. Przeciwników polowań na wałach nikt nie widział.

Polowanie na samice

Konieczność prowadzenia selekcji wśród żeńskiej części populacji u większości myśliwych nie budzi wątpliwości, ale odstrzał wykonywany jest najczęściej na chybił trafił.