WildMen

Strzelnice myśliwskie – infrastruktura krytyczna

Strzelnice w Finlandii stają się kluczowym elementem dla bezpieczeństwa tego kraju, będą się na nich szkolić żołnierze i myśliwi.

Reklama

Na wniosek fińskiego związku łowieckiego powstała grupa, która opracowała nową strategię w sprawie strzelnic, gdzie szkoli się myśliwych w zakresie bezpiecznego obchodzenia się z bronią i przygotowuje do egzaminów łowieckich.

Reklama

Fiński rząd po debacie w parlamencie postanowił wdrożyć nową strategię. Jej kluczowym elementem jest rozbudowa sieci strzelnic myśliwskich. Ich działalność była zagrożona ze względu na wadliwe prawo w zakresie pozwoleń środowiskowych, dlatego teraz mają być zaliczone do kategorii „infrastruktury krytycznej”.

W ciągu ostatnich 25 lat liczba strzelnic w Finlandii znacznie się zmniejszyła. W latach 90. XX wieku w Finlandii istniało ich około 2500. Obecnie pozostało zaledwie 670, dla porównania w sąsiedniej Szwecji funkcjonuje ich 3000…

Reklama

Fiński Komitet Obrony wydał komunikat, w którym poinformował, że siły zbrojne zintensyfikowały swoje działania szkoleniowe od czasu wybuchu wojny na Ukrainie, a wejście do NATO dodatkowo zwiększyło potrzebę ćwiczeń.

Siły zbrojne dysponują tylko 36 strzelnicami. Komisja obrony podkreśla, że strzelnice myśliwskie będą teraz wykorzystywane znacznie częściej, a zatem jest konieczne ich zwiększenie do 1000 obiektów.

Reklama

Do wdrożenia strategii ma zostać zaangażowane szerokie grono fachowców, którzy będą reprezentować różne rodzaje wiedzy specjalistycznej. Rząd zapowiada również wparcie dla działalności stowarzyszeń łowieckich na poziomie lokalnym.

Profile Martyny LINK i LINK

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów