WildMen

Promocja na wystawie

Podczas XXVII Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych hodowcy wystawili prawie 3500 tysiąca psów. Organizatorzy postanowili zaprezentować przy tej okazji psy myśliwskie i kulturę łowiecką!

Wrocław powitał hodowców, wystawców i miłośników psów rasowych w pogodny weekend 28 i 29 września. Okazja była nie byle jaka, spotkaliśmy się na XXVII Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych. Psy walczyły o zaszczytny tytuł Zwycięzcy Polski i nominacje na największą wystawę psów w Wielkiej Brytanii – Cruft’s Dog Show 2021.

Prawie 3500 psów z kilku kontynentów było inspiracją do pokazania wystawcom naszej polskiej kultury. Nie ma lepszej okazji do zaprezentowania szerokiej publiczności, której tłumy zebrały się w sobotę przy ringu honorowym, tradycji w szerokim kontekście.

Tym bardziej, że mamy sześć narodowych ras psów, z których aż cztery są nierozerwalnie związane z polską kulturą łowiecką. Któż nie słyszał o graniu ogarów, o słynnym sporze o Kusego i Sokoła – śmigłych chartach z naszej epopei narodowej, o gończych przemierzających knieje, o których głośno poza naszymi granicami i o odtworzonym w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie małym szperaczu – polskim spanielu myśliwskim!

W tym roku wybraliśmy jako motyw przewodni – pokaz w stylu polskiego dworu szlacheckiego z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu KALINA. To w ich wykonaniu polski chodzony – polonez i porywający mazur, były prologiem przed prezentacją psów ras polskich. Zapraszamy na świetną relację wyprodukowaną przez telewizję LiveProduction Karola Kowalskiego.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów