PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Promocja na wystawie

Podczas XXVII Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych hodowcy wystawili prawie 3500 tysiąca psów. Organizatorzy postanowili zaprezentować przy tej okazji psy myśliwskie i kulturę łowiecką!

Wrocław powitał hodowców, wystawców i miłośników psów rasowych w pogodny weekend 28 i 29 września. Okazja była nie byle jaka, spotkaliśmy się na XXVII Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych. Psy walczyły o zaszczytny tytuł Zwycięzcy Polski i nominacje na największą wystawę psów w Wielkiej Brytanii – Cruft’s Dog Show 2021.

Prawie 3500 psów z kilku kontynentów było inspiracją do pokazania wystawcom naszej polskiej kultury. Nie ma lepszej okazji do zaprezentowania szerokiej publiczności, której tłumy zebrały się w sobotę przy ringu honorowym, tradycji w szerokim kontekście.

Tym bardziej, że mamy sześć narodowych ras psów, z których aż cztery są nierozerwalnie związane z polską kulturą łowiecką. Któż nie słyszał o graniu ogarów, o słynnym sporze o Kusego i Sokoła – śmigłych chartach z naszej epopei narodowej, o gończych przemierzających knieje, o których głośno poza naszymi granicami i o odtworzonym w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie małym szperaczu – polskim spanielu myśliwskim!

W tym roku wybraliśmy jako motyw przewodni – pokaz w stylu polskiego dworu szlacheckiego z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu KALINA. To w ich wykonaniu polski chodzony – polonez i porywający mazur, były prologiem przed prezentacją psów ras polskich. Zapraszamy na świetną relację wyprodukowaną przez telewizję LiveProduction Karola Kowalskiego.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów