WildMen

Fot Victorinox

Nóż oficerski

W 1921 roku wynaleziono stal nierdzewną, a również firma Karla Elsenera - która produkowała dla szwajcarskiej armii składane noże – przyjmuje nową nazwę Victorinox.
Reklama

Climber Wood to „jubileuszowa” limitowana edycja znanego wszystkim scyzoryka. Można spokojnie napisać, że historia tego noża rozpoczyna się w 1891 roku kiedy to Karl Elsener zdobywa pierwsze duże zamówienie. Szwajcarska armia zdecydowała się na zakup nowego składanego noża dla swoich żołnierzy. Służyć miał zarówno do jedzenia jak i demontażu karabinu.

Reklama

Dlatego znalazło się tam równocześnie ostrze, otwieracz do puszek, płaski śrubokręt oraz piła. Firma założona przez Karla Elsenera dynamicznie się rozwijała i w 1921 roku przyjęła nazwę Victorinox na cześć matki Victorii, która pomagała synowi prowadzić rodzinny interes.

Koniec drugiej wojny światowej był czasem wielkiej popularności i wielkiej popularności szwajcarskiej firmy. Między innymi każdy amerykański żołnierz zabierał do kraju na pamiątkę pobytu w Europie szwajcarski „nóż oficerski”. W 2017 roku firma wyprodukowała swój 500-milionowy scyzoryk.

Reklama

Climber Wood to hołd dla Szwajcarii. Zamiast ebonitowej czerwonej okładziny nóż zdobią orzechowe okładziny, na których dostrzeżemy wszystkie atrakcje: góry, kozice, krowy a nawet pociąg panoramiczny. Jak zwykle Victorinox połączył sztukę i funkcjonalność. W limitowanej edycji mamy do dyspozycji między innymi: duże i małe ostrze, otwieracz do puszek, otwieracz do butelek, śrubokręt, korkociąg, nożyczki….

Wszystko to mieści się w scyzoryku o długości dziewięciu centymetrów i wadze 82 gram. Nie jestem fanem składanych noży, ale muszę przyznać, że wielofunkcyjny nóż obowiązkowo ląduje w moim plecaku kiedy z rodziną wybieramy się w góry lub na grzyby.

Reklama
Climber Wood to limitowana edycja znanego wszystkim scyzoryka.
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów