Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
„Nasz” łowczy ma umowę | WildMen

WildMen

„Nasz” łowczy ma umowę

Dzisiaj odbyło się posiedzenie NRŁ. Nasz parlament debatował nad uchyleniem uchwał Okręgowego Zjazdu Delegatów w Ciechanowie i Szczecinie oraz podpisaniem nowej umowy o pracę z Pawłem Lisiakiem.
Reklama

Mamy mnóstwo problemów, ale nasz łowiecki parlament postanowił rozstrzygnąć kwestię usunięcia ze swojego grona prof. Pawła Piątkiewicza – reprezentującego okręg ciechanowski – i Piotra Jóźwiaka z okręgu szczecińskiego…

Reklama

To pokłosie marcowej opinii Komisji Prawnej, która uznała, że w tych dwóch okręgach delegaci wybrali nieprawidłowo swoich przedstawicieli do Naczelnej Rady Łowieckiej. Przed głosowaniem między innymi zabrał głos prezes Rafał Malec, który powiedział, że ministerstwo nadzorujące Polski Związek Łowiecki prosiło, aby rada uporządkowała te kwestie…

Naczelna Rada Łowiecka po przeprowadzeniu dyskusji negatywnie się ustosunkowała do wniosku prezydium i nie uchyliła uchwał Okręgowych Zjazdów Delegatów – zarówno w Ciechanowie jak i Szczecinie.

Reklama

Postanowiła jednak cofnąć dyscyplinarne zwolnienie – jakie wręczył Pawłowi Lisiakowi odwołany przez ministerstwo prezes Paweł Piątkiewicz. Tym samym „nasz” łowczy ponownie będzie etatowym pracownikiem Polskiego Związku Łowieckiego i będzie pobierał wynagrodzenie w wysokości 30 tysięcy złotych miesięcznie.

Po tych rozstrzygnięciach Naczelna Rada Łowiecka przegłosowała sprawozdanie Komisji Kontroli i Nadzoru za 2020 rok. Nie powiodło się jednak zatwierdzenie sprawozdania Zarządu Głównego PZŁ za 2020 rok. W kwietniu tego roku przesłano Naczelnej Radzie Łowieckiej jedynie sprawozdanie finansowe, a nie przedstawiono – zgodnie ze Statutem PZŁ – do zatwierdzania sprawozdania merytorycznego z wykonania rocznego planu działalności oraz budżetu zrzeszenia.

Reklama

Prezydium NRŁ zapowiedziało, że chciałoby przeprowadzić Krajowy Zjazd Delegatów jeszcze w czerwcu. Wydaje się mało realne, ponieważ Statut PZŁ w tej kwestii stanowi, że zwołanie KZD następuje przez pisemne zawiadomienie – wysłane za potwierdzeniem odbioru – do każdego delegata na 30 dni przed terminem Krajowego Zjazdu Delegatów.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów