Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Konferencja prasowa | WildMen

WildMen

Konferencja prasowa

Prezes NRŁ Rafał Malec ujawnił na konferencji prasowej, że ma sygnały o wyprowadzaniu środków z Polskiego Związku Łowieckiego!

Reklama

Pierwszy raz w historii PZŁ prezes Naczelnej Rady Łowieckiej Rafał Malec zwołał konferencję prasową. Organ sprawujący kontrolę nad Zarządem Głównym PZŁ został całkowicie odcięty od mediów, którymi zarządza dzisiaj wyłącznie łowczy krajowy. Na stronie internetowej oraz w naszym miesięczniku nieustannie publikowane są informacje, które mają jeden cel – dyskredytowanie naszego łowieckiego parlamentu.

Reklama

Nadzwyczajny zjazd delegatów

W zaistniałej sytuacji prezes NRŁ postanowił przedstawić obecną sytuację, która w jego ocenie jest bardzo groźna dla funkcjonowania Polskiego Związku Łowieckiego. W swoim wystąpieniu potwierdził kolejny raz, że Zarząd Główny PZŁ nie udostępnia materiałów źródłowych statutowym organom kontrolnym. Nie wykonuje uchwał Naczelnej Rady Łowieckiej – nawet po jasnym i czytelnym stanowisku ministra Edwarda Siarki oraz ukrywa swoje uchwały.

Zarząd Główny PZŁ nieustannie manipuluje informacjami i wprowadza w błąd myśliwych. Na swojej stronie internetowej opublikował – natychmiast po wydaniu decyzji przez ministra Edwarda Siarki – tekst o zawieszeniu uchwał Naczelnej Rady Łowieckiej. Jednocześnie sugerując, że nasz łowiecki parlament nie może funkcjonować po rezygnacji trzech członków rady. Prezes Rafał Malec poinformował, że prawnicy, których poproszono o opinię w tej sprawie mają inne stanowisko.

Reklama

Rada postanowiła wystąpić ze skargą na decyzję ministra i oczekuje w ciągu 30 dni postanowienia w tej sprawie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jednocześnie widząc całkowity brak zainteresowania ze strony łowczego krajowego NRŁ postanowiła siłami swoich członków zawiadomić delegatów o zwołaniu nadzwyczajnego zjazdu.

Paraliż związku

Nikt nie ma wątpliwości, że źródłem wszystkich konfliktów jest upolitycznienie Polskiego Związku Łowieckiego. Naczelna Rada Łowiecka nie ma możliwości przeprowadzenia pełnej kontroli w Zarządzie Głównym PZŁ. W zaistniałej sytuacji postanowiono powiadomić Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego PZŁ oraz prokuraturę o możliwości działania na szkodę Polskiego Związku Łowieckiego.

Reklama

Prezes rady w trakcie konferencji przywołał kilka przykładów łamania naszego statutu oraz destrukcyjnych działań Pawła Lisiaka. Skrytykował między innymi odwołanie wszystkich imprez kynologicznych i zerwanie długoletniej współpracy ze Związkiem Kynologicznym w Polsce, co uniemożliwia zdobycie dokumentów niezbędnych do prowadzenia hodowli rasowych psów myśliwskich, a także odcięcia kół łowieckich od elektronicznej książki ewidencji polowań indywidualnych.

Związkowy menadżer

Odpowiadając na pytania prezes NRŁ ujawnił, że łowczy krajowy pomimo obniżeniu wynagrodzenia – które nastąpiło w połowie 2021 roku – nadal miał wypłacane 30 tysięcy. Natomiast po dyscyplinarnym zwolnieniu prawdopodobnie sam się zatrudnił, jako menadżer PZŁ!

Reklama

Naczelna Rada Łowiecka nie może skontrolować aktualnego stanu finansów Polskiego Związku Łowieckiego. Partyjni nominaci Solidarnej Polski nie przedstawili zarówno sprawozdania finansowego za 2021 rok jak i 2022 nie wspominając o tegorocznym budżecie.

Prezes Rafał Malec poinformował również, że otrzymuje wiele sygnałów o zlecaniu zewnętrznym podmiotom audytów. Zleceniodawcą jest Zarząd Główny PZŁ, a płatnikiem zarządy okręgowe… To nie jest nielegalne, ale budzi oburzenie prezesa, ponieważ społeczne komisje kontroli powołane przez Okręgowe Zjazdy Delegatów w większości okręgów przez cztery lata nie zostały dopuszczone do przeprowadzenia kontroli.

Jedyna szansa

Nie wszyscy myśliwi być może pamiętają, że przed 2018 rokiem Zarząd Główny na kwietniowe posiedzenie NRŁ zawsze przesyłał sprawozdanie finansowe za poprzedni rok, badanie biegłego rewidenta oraz raport Głównej Komisji Rewizyjnej. Bilans Polskiego Związku Łowieckiego po zatwierdzeniu był publikowany w Monitorze Polskim…

Jedyną szansą na przywrócenie normalnej działalności Polskiego Związku Łowieckiego oraz odzyskania kontroli nad wydatkowaniem środków pochodzących ze składek członkowskich jest jak najszybsza nowelizacja ustawy łowieckiej!

https://www.youtube.com/watch?v=-euyFiMn-10
Konferencja prasowa prezesa NRŁ Rafała Malca
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów