WildMen

RedFox Austria 2020

Czerwone lisy

Z wielką niecierpliwością każdego roku czekam na relację z Salzburga. Powodem jest konkurs RED FOX, który doskonale promuje futra z lisów!
Reklama

Tegoroczne targi w Salzburgu „Polowanie i Wędkarstwo” udało się przeprowadzić jeszcze przed wybuchem pandemii. Trzydziesta druga edycja była pod każdym względem rekordowa. W ciągu czterech targowych dni centrum wystawowe w Salzburgu odwiedziło prawie 45 tysięcy myśliwych, a stoiska zaprezentowało 620 wystawców z 30 krajów.

Reklama

Organizatorzy nie kryją zadowolenia, że targi przyciągają każdego roku coraz więcej wystawców. Rekordowa była również liczba odwiedzających z poza granic Austrii. Z pośród 36 procent zagranicznych gości najwięcej przyjechało z Beneluksu, Niemiec, Włoch i krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Stałym punktem targów w Salzburgu są mistrzostwa w wabieniu jeleni. W tym roku podwójne zwycięstwo zgarnęli Austriacy. Günther Kreuzer z doliny Gastein wygrał eliminacje krajowe. W międzynarodowych zmaganiach pierwszy był Fritz Hochleitner z Goldegg, drugie miejsce zdobył Patrick Obersamer z Doliny Gastein, a trzecie Jakub Seidl z Czech.

Reklama

Jednak najbardziej oczekiwaną atrakcją był po raz czternasty organizowany konkurs Red Fox, który prezentuje społeczeństwu możliwość twórczego wykorzystania futer z czerwonego lisa. Tegorocznym zwycięzcą została firma Pelzmode Philip Sladky z Perchtoldsdorf, drugie miejsce zajął Michael Authried z Authried Pelze, a trzecie Charlotte Binder-Küll z Pelzhaus Neundlinger w Linzu.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów