Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Amerykanie mają szczepionkę | WildMen

WildMen

Fot Rafał Łapiński

Amerykanie mają szczepionkę

Świat obiega informacja, że jest pierwsza skuteczna szczepionka przeciw afrykańskiej zarazie, z którą walczy prawie cala Europa i Azja.
Reklama

Wszystkie poważne instytuty badawcze brały udział w wyścigu opracowania skutecznej szczepionki, która ma uratować świnie. Wysoce zjadliwy szczep wirusa ASF został sprowadzony do Gruzji w 2007 roku. Do naszego kraju dotarł sześć lat temu.

Reklama

Dzisiaj wszyscy mają świadomość, że zarazy nie można powstrzymać i jedynym rozwiązaniem jest szczepionka. Pierwszą skuteczną opracowali naukowcy z Agricultural Research Service z Plum Island w stanie Nowy Jork, na zlecenie Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych.

Wyniki wyglądają bardzo obiecująco, ponieważ wszystkie zaszczepione świnie przeżyły pomimo zarażenia wirusem. Badanie zostało przeprowadzone w środowisku klinicznym, dlatego teraz szczepionka będzie przetestowana w większych stadach.

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów