PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Shutterstock
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Alkohol szkodzi

Rosyjski myśliwy spędził samotnie siedemnaście lat w tajdze, gdy postanowił sprzedać upolowane sobole trafił przed oblicze sądu.

Sąd Rejonowy w Buriacji rozpatrzył sprawę karną przeciwko 44-letniemu łowcy, który został oskarżony o brak pozwolenia na broń i nielegalne polowanie. Jak wynika z akt sprawy, rdzenny mieszkaniec regionu przez 17 lat mieszkał samotnie w tajdze.

Praktycznie nie wychodził z lasu. Karabin TOZ-8M odziedziczył po swoim dziadku, więc nie miał pozwolenia na broń. Łowca prawdopodobnie nie miał świadomości, że popełniania przestępstwo, ponieważ postanowił sprzedać nielegalnie zdobyte skóry 30 soboli i udał się do Ułan-Ude.

I może wszystko poszłoby gładko, ale głód alkoholu zniweczył jego plany. Został zatrzymany przez policjantów za picie w miejscu publicznym.

Podczas jego przeszukania znaleziono broń i 30 soboli, ale „trapera” można było postawić przed sądem tylko za „karabin”. Jeśli chodzi o nielegalne polowanie, sąd umorzył sprawę karną ze względu na przedawnienie, ponieważ sobole zostały ustrzelone – zdaniem łowcy – w 2017 roku.

Myśliwy został skazany przez sąd na rok pozbawienia wolności, na szczęście w zawieszeniu, dlatego może wrócić do tajgi. Spotkanie z wymiarem sprawiedliwości będzie z pewnością powodem omijania miast szerokim łukiem.

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów