środa, 15 stycznia, 2025

Autor

Nóż oficerski

Climber Wood to „jubileuszowa” limitowana edycja znanego wszystkim scyzoryka. Można spokojnie napisać, że historia tego noża rozpoczyna się w 1891 roku kiedy to Karl Elsener zdobywa pierwsze duże zamówienie. Szwajcarska armia zdecydowała się na zakup nowego składanego noża dla swoich żołnierzy. Służyć miał zarówno do jedzenia jak i demontażu karabinu.

Dlatego znalazło się tam równocześnie ostrze, otwieracz do puszek, płaski śrubokręt oraz piła. Firma założona przez Karla Elsenera dynamicznie się rozwijała i w 1921 roku przyjęła nazwę Victorinox na cześć matki Victorii, która pomagała synowi prowadzić rodzinny interes.

Koniec drugiej wojny światowej był czasem wielkiej popularności i wielkiej popularności szwajcarskiej firmy. Między innymi każdy amerykański żołnierz zabierał do kraju na pamiątkę pobytu w Europie szwajcarski „nóż oficerski”. W 2017 roku firma wyprodukowała swój 500-milionowy scyzoryk.

Reklama

Climber Wood to hołd dla Szwajcarii. Zamiast ebonitowej czerwonej okładziny nóż zdobią orzechowe okładziny, na których dostrzeżemy wszystkie atrakcje: góry, kozice, krowy a nawet pociąg panoramiczny. Jak zwykle Victorinox połączył sztukę i funkcjonalność. W limitowanej edycji mamy do dyspozycji między innymi: duże i małe ostrze, otwieracz do puszek, otwieracz do butelek, śrubokręt, korkociąg, nożyczki….

Wszystko to mieści się w scyzoryku o długości dziewięciu centymetrów i wadze 82 gram. Nie jestem fanem składanych noży, ale muszę przyznać, że wielofunkcyjny nóż obowiązkowo ląduje w moim plecaku kiedy z rodziną wybieramy się w góry lub na grzyby.

Reklama
Climber Wood to limitowana edycja znanego wszystkim scyzoryka.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Bolesny problem – kopiowanie ...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności uznał obcinanie ogonów, jako skuteczny sposób zapobiegania obrażeń u psów myśliwskich.

Pryszczyca u Niemców – alert ...

W Niemczech potwierdzono przypadek pryszczycy. Wirus pojawił się w powiecie Märkisch-Oderland, położonym pomiędzy Berlinem, a granicą Polski.

Zenek kłamie w „Polityce”

Koalicja antyłowiecka „Niech Żyją” w zeszłym tygodniu rzuciła do walki wszystkie siły. Z ukrycia wyszedł nawet Zenon Kruczyński, który tym razem kłamał na temat myśliwych w tygodniku „Polityka”.

Yellowstone nie potrafi zarządzać b...

Stan Montana pozywał Park Narodowy Yellowstone, ponieważ populacja bizonów cały czas rośnie i jest coraz większym zagrożeniem dla hodowców bydła.

Klęska Dorożały

Parlament wyrzucił do kosza projekt Polski 2050 wprowadzający okresowe badania lekarskie i psychologiczne dla myśliwych.

Dorożała manipulant

Weganie pod wodzą pana Mikołaja kolejny raz próbują udowodnić społeczeństwu, że polski myśliwy to: stary, gruby, alkoholik - czerpiący chorą przyjemność z zabijania bezbronnych zwierząt.