WildMen

Żądamy poszanowania naszych praw

Unia Europejska pracuje nad wprowadzeniem zakazu używania ołowiu w amunicji. Zjednoczone organizacje myśliwych oraz strzelców publikują katalog żądań!

Zarząd Główny okupowany tymczasowo przez działaczy Solidarnej Polski w kwestii amunicji ołowianej kompletnie nic nie robi. Na szczęście w całej Europie organizacje łowieckie oraz strzeleckie są niezależne od polityków i nie muszą klęczeć wśród wyznawców „zjednoczonej prawicy”…

U naszych zachodnich sąsiadów jest 400 tysięcy myśliwych i trzy miliony strzelców. Zakaz używania ołowiu w amunicji będzie miał wpływ na 2300 firm produkcyjnych i handlowych, gdzie pracuje 30 tysięcy pracowników!

Razem stanowią silną i grupę, której politycy nie mogą ignorować. Wysunięte postulaty – choć moim zdaniem mocno spóźnione – mogą diametralnie zmienić stanowisko Komisji Europejskiej. Pod katalogiem żądań niemieckich myśliwych i strzelców powinny się pojawić – jak najszybciej – podpisy wszystkich europejskich organizacji…

Niemcy żądają!

-Wyłączenia z planowanych ograniczeń wszystkich oficjalnie działających strzelnic.

-Trwałego wyłączenia strzelectwa sportowego z planowanych ograniczeń.

-Szerokiego wsparcia finansowego badań, dla alternatywnych materiałów, które mają zastąpić ołów.

-Dłuższych okresów przejściowych dla myślistwa i strzelectwa sportowego.

-Rekompensaty finansowej za broni, z której nie można strzelać stalową amunicją.

Niemieckie stowarzyszenia podkreślają, że ochrona środowiska jest ważnym celem – do którego wszyscy dążą – ale przy wdrażaniu nowych przepisów należy szukać rozwiązań – opartych na obiektywnych i naukowych podstawach – łączących ochronę środowiska, polowanie i sport. Wprowadzenie zakazu używania amunicji ołowianej będzie w czystej formie wywłaszczeniem myśliwych, strzelców oraz setek tysięcy firm, które dzisiaj sprzedają broń, która może „z dnia na dzień” utracić swoją wartość.

Zakazanie używania ołowiu w amunicji jest nie możliwe – bez przyjęcia odpowiednich regulacji. Niemcy żądają ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego, możliwości dalszego istnienia klubów strzeleckich, utrzymania zawodów strzeleckich i biathlonowych, myślistwa oraz ochrony dla przemysłu i handlu.

Tymczasem – Zarząd Główny PZŁ na swojej stronie internetowej zaprasza do obejrzenia foto relacji z pielgrzymki rolników na Jasną Górę, w której uczestniczył „nasz” łowczy krajowy Paweł Lisiak…

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów