WildMen

Fot Sauer

Karbon i tłumik

Sauer S 404 Silence XTC łączy ultranowoczesną karbonową kolbę z najnowszą technologią tłumienia.
Reklama

Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań jakie zastosowano w broni myśliwskiej w najnowszej historii był zintegrowany tłumik w Blaser R8 Silence. W 2019 roku Sauer również wprowadził podobną konstrukcję do swojego flagowego modelu 404.

Reklama
Sauer S 404 Silence XTC

Po trzech latach wprowadza model Silence XTC, który łączy wszystkie zalety nowoczesnej technologii stosowanych w broni myśliwskiej. Zintegrowany tłumik jest wykonany z tytanu i zapewnia optymalne wyważenie sztucera w połączeniu z lekką kolbą z włókna węglowego.

Taka konstrukcja i wykorzystanie lekkiego tytanu poprawia skuteczność podczas strzelania do ruchomych celów, a dodatkowym atutem zintegrowanego tłumika jest pełne pole widzenia przy małych powiększeniach lunety lub używaniu kolimatorów. Strzelec nie widzi irytującego czarnego półksiężyca jak się to dzieje w przypadku stosowania tłumików dokręcanych na końcu lufy.

Reklama

Kompensator huku nie tylko tłumi odgłos wystrzału, ale także zmniejsza błysk, odrzut oraz podrzut lufy. W zależności od kalibru tłumik może zredukować huk o 32 decybele.

Sauer dzięki wykonaniu łoża z włókna węglowego zredukował ciężar sztucera o 500 gram, który teraz waży tylko 3,4 kilograma. Myśliwy ma możliwość regulowania baki, ale również ustawienia w czterech pozycjach twardości spustu: 550, 750, 1000 lub 1250 gram.

Reklama

Sauer będzie dostępny w kalibrach: .308 Winchester, 8×57 IS, 9,32×62, .30-06 Springfield oraz .300 Winchester Magnum. Magazynek do .300 Win. Mag. Pomieści tylko dwa naboje, ale dostępny będzie opcjonalny magazynek na cztery naboje. W przypadku wszystkich pozostałych kalibrów standardowy magazynek mieści trzy naboje, ale dodatkowe pięć lub osiem naboi.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów