WildMen

l'amoxicillina cura la salmonella €138.81

PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot RWS

Beretta kupuje RWS

Włoski koncern podpisał umowę i przejmuje RUAG Ammotec.

Marka RWS od wielu pokoleń łączy myśliwych i strzelców. W1855 roku Heinrich Uttendoerffer rozpoczął produkcję amunicji w swoim laboratorium w Norymberdze. Trzy dekady później jego zakład został przejęty przez „Rheinisch Westfälische Sprengstoff-Actien-Gesellschaft”, co wyjaśnia pochodzenie krótkiej nazwy RWS.

Nawet po fuzji z firmą Dynamit Nobel AG w 1931 roku RWS nadal istniała jako niezależna marka, która ugruntowała swoją pozycję na całym świecie dzięki szerokiej gamie niezawodnych, precyzyjnych naboi najwyższej jakości. Wiele pokoleń myśliwych ufało jakości RWS, bo spełniała najwyższe wymagania i była gwarancją idealnego strzału w każdej sytuacji.

RWS to nie tylko podtrzymywanie tradycji, wykorzystywanie najwyższej jakości materiałów i zaawansowanych maszyn, ale także innowacyjność. Hasło marketingowe doskonale tłumaczy filozofię marki „Polowanie ciągle się zmienia, wszystko się zmienia, tak jak RWS”

W 2002 roku RWS przejmuje RUAG Switzerland Ltd , który powstał w latach 90 ubiegłego wieku z połączenia czterech państwowych przedsiębiorstw zbrojeniowych, które zaopatrują szwajcarskie Siły Zbrojne, niemiecką Bundeswehrę, międzynarodowe siły NATO, myśliwych i strzelców sportowych na całym świecie. Negocjacje nad przejęciem RUAG Ammotec przez holding BERETTA trwały od dłuższego czasu.

Pietro Gussalli Beretta, prezes i dyrektor generalny BERETTA Holding, stwierdził że: „To bardzo szczególny moment w historii naszej grupy, która pracowała nad tym projektem od prawie trzech lat.” BERETTA będzie teraz zatrudniać ponad 6000 pracowników. Przejęcie RUAG Ammotec – europejskiego lidera w produkcji i dystrybucji amunicji – właściciela prestiżowych marek, takich jak RWS, Norma, Rottweil i Geco znacząco wzmocni pozycję włoskiego koncernu.

Beretta Holding przejmie pełną własność RUAG Ammotec w ciągu sześciu miesięcy. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów