WildMen

Fot Blaser

⁠Blaser Carbon

Model R8 Ultimate Carbon to tegoroczna nowość niemieckiego producenta dwutaktowych sztucerów. Kolba wykonana z włókna węglowego sprawia, że broń jest wytrzymała i wyjątkowo lekka.
Reklama

Ergonomiczna osada posiada system pochłaniania odrzutu i regulowany policzek. R8 Ultimate Carbon waży prawie 300 gramów mniej niż model łożem syntetycznym.

Reklama

Broń ma być przyjemna w dotyku dzięki elementom skórzanym, które niewątpliwie dodają prestiżu. Jeśli to nie wystarczy, klienci nowego Blasera będą mogli również za dodatkową opłatą dokupić karbonowe dodatki. Cena R8 Ultimate Carbon nie została jeszcze ogłoszona – ale wysokiej jakości broń wyposażona w zaawansowaną technologię nie może być tania.

Kipplauf Blasra K95 Ultimate Carbon zaprezentowany w 2019 roku kosztuje około 40 tysięcy. To w tym modelu niemiecki producent połączył tradycję i nowoczesną technologię. Włókno węglowe daje niewiarygodnie wysoką wytrzymałość przy wyjątkowo niskiej wadze. K95 z carbonowym łożem jest idealnym wyborem dla myśliwych pokonujących długie dystanse w trudnym terenie.

Reklama

Włókno węglowe powstało 60 lat temu. W tamtym okresie była to niezwykle droga technologia, zarezerwowana jedynie dla lotnictwa wojskowego i promów kosmicznych. Carbon zastępował ciężkie metalowe elementy, co pozwalało uzyskać lepsze przyśpieszenie oraz większą prędkość.

Stopniowo stawał się jednak dostępny cenowo dla firm zajmujących się produkcją motocykli, ram rowerowych, nart, rakiet tenisowych, wędek, masztów, a teraz coraz częściej używany jest do produkcji ergonomicznych osad. To materiał 5-cio krotnie wytrzymalszy od stali, który charakteryzuje się niską rozszerzalnością cieplną, czyli nie rozszerza się i nie kurczy w wysokich czy niskich temperaturach.

Reklama

Prawdziwy Carbon jest koloru czarnego. Kompozyt innego koloru niż czarny (np. zielony) jest imitacją Carbonu. Jak inne tkaniny kompozytowe umożliwia dowolne ustalanie wytrzymałości poszczególnych elementów. Włókno węglowe posiada jednak również słabe strony. Jest przeciętne odporne na uderzenia oraz przewodzi prąd o czym najlepiej pamiętają wędkarze odkładając daleko swoje wędziska podczas burzy.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów