niedziela, 24 listopada, 2024

Autor

Konkurs CIC

Celem konkursu z jednej strony jest promocja podejścia do ochrony przyrody wynikającego z danych naukowych, a z drugiej wspieranie naukowców, których projekty przyczyniają się do zrównoważonego użytkowania dzikiej przyrody z korzyścią dla dziedzictwa naturalnego.

Reklama
Międzynarodowa Rada Ochrony Zwierzyny i Dzikiej Przyrody została założona przez myśliwych 1928 roku na Słowacji

W konkursie mogą brać udział studenci studiów licencjackich, magisterskich lub doktoranckich – poniżej 35 roku życia – którzy prześlą streszczenie swojego projektu badawczego, przedstawią cel, metody i wnioski z projektu.

Praca na temat racjonalnego łowiectwa – która nie może przekraczać 3600 znaków w języku angielskim – poruszać powinna jeden lub każdy z trzech głównych filarów zrównoważonego korzystania z przyrody: ekonomiczny, społeczno-kulturowy i ekologiczny.

Reklama

Nagrodą główną jest udział w walnym zgromadzeniu CIC w Paryżu w dniach 21-23 kwietnia 2023 r. Zwycięzca będzie brał udział w wszystkich wydarzeniach towarzyszących walnemu zgromadzeniu, czyli licznych panelach dyskusyjnych, spotkaniach, oraz oficjalnej gali kończącej zebranie.

Uhonorowaniem zwycięzcy będzie również możliwość zaprezentowania swojej pracy na międzynarodowym forum, oraz nawiązanie kontaktu z kluczowymi ekspertami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Wszystkie koszty związene z podrózą i pobytem zostaną pokryte przez CIC.

Reklama

Aplikacje należy składać na adres email cic-yo@cic-wildlife.org w terminie do 30 stycznia 2023 roku.

LINK do konkursu CIC

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Dywagacje o badaniach

Hołowniacy złożyli w Sejmie projekt ustawy wprowadzający obowiązkowe badania dla myśliwych. Nie „przywracający” - jak to przedstawiają ciemnemu ludowi - bo nie można przywracać czegoś, czego nigdy nie było. Ale to nie jedyne ich kłamstwo!

Szkodliwe dokarmianie

Wielu myśliwych uważa, że dokarmianie jest naszym „obowiązkiem”. Jednak taka interwencja powoduje więcej szkody niż pożytku.

Obwód Prezydenta Mościckiego

Lasy gminy Hażlach koło Cieszyna nie mogły równać się bogactwem zwierzyny w Puszczy Białowieskiej, ale to w tym miejscu lubił polować Prezydent RP Ignacy Mościcki.

CZ 600+ na polowania zbiorowe

Czeski producent broni po trzech latach uzupełnia swoją popularną serię CZ 600. Model ERGO będzie dostępny w dwóch wariantach.

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.

Polska bez myśliwych

Zielone bolszewiki twierdzą, że można zaprzestać polowań. Pokazujemy - na konkretnym przykładzie - jakie będą tego koszty takiej decyzji dla budżetu naszego państwa.