PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Shutterstock
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Świat jest pełen przestępców

Właściciel amerykańskiego biura polowań stracił 20 tysięcy dolarów i opisał swoją przygodę, która powinna być przestrogą nie tylko dla myśliwych!

W sierpniu 2020 roku zarezerwował kilka polowań w Zimbabwe dla swoich klientów, którym potem wysłał pocztą elektroniczną wycenę wyprawy wraz z instrukcję dotyczącą przelewu. Nie miał świadomości, że przestępcy włamali się na jego konto e-mail i właśnie czekali na taką okazję!

Przechwycili i „zmodyfikowali” instrukcje dotyczące przelewu, tak aby przekierować fundusze na fałszywe konta bankowa w Teksasie, a potem prowadzili normalną komunikację klientami biura. Jego właściciel zorientował się dopiero kiedy skontaktował się z dwoma stałymi klientami, aby dowiedzieć się, dlaczego nie otrzymał przelewów.

Powiadomił FBI oraz próbował odzyskać środki, ale w tym czasie przestępcy już wycofali pieniądze i zniknęli. Tylko jeden z banków zwrócił zrabowane środki, a w pozostałych przypadkach pieniądze przepadły.

Banki nie powinny nigdy przekazywać środków na rachunek, na którym nie ma nazwiska odbiorcy lub nazwy firmy, ale takie praktyki są również możliwe w naszym systemie bankowym.

Każdego dnia na nasze skrzynki odbiorcze przychodzą „dziwne” wiadomości e-mail, które mają na celu uzyskanie dostępu do naszych danych osobowych. Jedno niewłaściwe kliknięcie i wirus może się przedostać przez zapory i zdobyć Wasze hasła!

Warto zabezpieczyć swoje konta e-mail i użyć uwierzytelniania dwuskładnikowego. Wtedy każde nowe logowanie do konta spowoduje wygenerowanie wiadomości na Wasz telefon, która będzie wymagać hasła w celu uzyskania dostępu. Pamiętajcie jednak, że nic nie jest w 100 procentach niezawodne!

KALENDARZ WILDMEN TERAZ 40% TANIEJ!

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów