Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Jakiego łowiectwa chcą myśliwi? | WildMen

WildMen

Fot. Shutterstock

Jakiego łowiectwa chcą myśliwi?

Aby skutecznie budować pozytywny wizerunek łowiectwa należy poznać opinię myśliwych. We Francji 82 procent myśliwych chce polować odpowiedzialne!

Reklama

Media elektroniczne kreują „fałszywe wiadomości”. Zdecydowana większość opinii na temat łowiectwa i myśliwych opiera się na stereotypach i powtarzanych przez naszych przeciwników kłamstwach.

Reklama

Łowiectwo zrównoważone

Budowanie pozytywnego wizerunku powinno się oprzeć na strategii, która ma akceptację naszego środowiska. Tak postępuje francuska federacja łowiecka, która zleciła badanie myśliwych.

Ankiety – w których było 95 pytań – wypełniło 144 000 myśliwych. Wypowiedzieli się między innymi na temat przyszłości łowiectwa. Wśród głównych priorytetów na najbliższe 5 – 10 lat dla 82 procent francuskich myśliwych jest „bardzo ważne”, aby łowiectwo było odpowiedzialne i zrównoważone!

Reklama

Wśród wyzwań na najbliższe lata znalazło się również „promowanie pokojowego współżycia pomiędzy różnymi użytkownikami przyrody”. Ten cel popiera 86 procent myśliwych!

Zero wypadków

Dla 82 procent priorytetem jest poprawa bezpieczeństwa. We Francji największy hejt – w mediach głównego nurtu – wylewa się przy okazji każdego wypadku, co rujnuje wizerunek myśliwych. Trudno w to uwierzyć, ale na polowaniach w 1998 roku zginęło 44 osób. Zmiany w prawie i akcje federacji łowieckiej przyniosły jednak sukces. W ostatnim sezonie łowieckim odnotowano historycznie najniższa liczbę zgonów. Zginęło sześć osób!

Reklama

Myśliwi rozumieją problem i akceptują szkolenia. W 2019 roku nałożono obowiązek odbycia, co 10 lat „szkolenia w zakresie bezpieczeństwa”. Polega na aktualizowaniu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Departamentalne federacje przeszkoliły już ponad 180 000 myśliwych.

Polujący we Francji będą szkoleni przez całe życie, co ma wyeliminować wypadki. Jak widać ma to wymierne skutki!

Reklama

Myśliwy mieszka na wsi…

Wbrew powszechnemu przekonaniu myśliwi nie polują przez cały rok. Z przeprowadzonego badania wynika, że w sezonie 2022–2023 Francuzi średnio polowali 44 razy, z czego 20 podczas zbiorówek. Ten rodzaj polowań jest praktykowany w szczególności w celu ograniczenia zwierzyny grubej, która powoduje szkody w rolnictwie.

Ponad 75 procent myśliwych pochodzi ze wsi. Tylko 7 procent francuskich łowców mieszka w gęsto zaludnionych gminach. Na podstawie tych danych można postawić tezę, że jeśli nadal społeczeństwa Europy będą przenosić się do wielkich aglomeracji, to liczba myśliwych będzie nieustannie spadać…

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów